Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kanal İstanbul için toplantı yapılacak!

Kanal İstanbul projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci 26 Şubat'ta başladı. Kanal İstanbul için toplantı yapılacak..


Kanal İstanbul projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci 26 Şubat'ta başladı. Dev projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açıldı.


Kanal İstanbul projesine ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.


ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya İSTANBUL Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecek.


Kanal İstanbul projesi için Halkın Katılım Toplantısı 27 Mart 2018 tarihinde gerçekleşecek. Toplantının yeri ve saati henüz belli değil. Yer ve saat bilgisi toplantıdan 10 gün önce belli olacak.


2011 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “çılgın proje” olarak açıkladığı Kanal İstanbul projesi ile, İstanbul Boğazındaki aşırı baskının azaltılması, muhtemel bir deniz kazası sonrasında yaşanabilecek olayların önlenmesi ve dolayısıyla İstanbul Boğazının seyir, can, mal ve çevre güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.  


Kanal İstanbul için toplantı yapılacak!


 


Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com