Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kanal İstanbul ile gayrimenkul fiyatları yükseldi!

Marmara ve Karadeniz'i bağlayacak Kanal İstanbul ile gayrimenkul fiyatları yükseldi. Projeden etkilenen ilçeler arasında Arnavutköy ve Büyükçekmece yer aldı..


Kanal İstanbul projesinin, gayrimenkul sektörüne hareketlilik kazandırması bekleniyor. Milliyetemlak.com'dan yapılan açıklamaya yer verilen Anadolu Ajansı (AA)'nın haberine göre gayrimenkul sektörünü şimdiden hareketlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın projesi Kanal İstanbul Arnavutköy ve Büyükçekmece ilçeleri arasında inşa edilecek. 


Büyük bir merakla beklenen Kanal İstanbul'un temeli, 2018 yılının başında atılacak. Kanal İstanbul Marmara ve Karadeniz'i bağlayacak.


Kanal İstanbul projesinin genişliği 400 metre, uzunluğu 43 kilometre olarak tasarlanan ve 25 metre derinlikte kazılacak. Proje için 6 köprü yapılacak.


500 bin nüfusluk bölge


Kanal İstanbul projesi civarında 500 bin nüfusun yaşayacağı düşünülüyor. Projenin iki yanında konumlanacak kent projesiyle binalarda Anadolu Selçuklu dönemine ait mimari izlerin yer alması planlanıyor. Projenin etrafına ticaret merkezleri, konferans salonları, parklar, turizm merkezlerine de yer verilecek.


Arnavutköy'de evler 125 bin TL'den başlıyor


Kanal İstanbul şimdiden Arnavutköy'deki gayrimenkul fiyatlarını artırdı. Arnavutköy'de 3 oda 1 salon satılık daire fiyatları 155 bin lira ile 419 bin lira arasında farklılık gösteriyor. Giriş katta bulunan müstakil 2 oda 1 salon daireler 125 bin liradan, yüksek giriş 1 oda 1 salon daireler 150 bin liraya satılıyor.


Kanal İstanbul kira fiyatlarını da etkiledi. Arnavutköy'de kiralık daire fiyatları, konutun merkezi yerlere uzaklığına, metrekaresine, oda sayısına göre değişiklik gösteriyor. Arnavutköy'de 4+1 daireler 5 bin liraya, 3+1 daireler 1.750 liraya, 2+1 daireler 1.000 liraya kiralanabiliyor.


Büyükçekmece'de evler 90 bin liradan başlıyor


Diğer ucu Büyükçekmece'de yer alacak proje ile birlikte bölgede denize yakın 4 oda 1 salon daireler 4 bin liraya kiraya veriliyor. İlçedeki 3 da 1 salon dairelerin kiraları 1.000 liradan başlıyor. Eşyalı 2 oda 2 salon daireler de 800 liraya kiralanabiliyor.


Büyükçekmece'de, site içindeki lüks 4 oda 1 salon dairelerin 1 milyon 800 bin liraya satılıyor. Bölgedeki 3 oda 1 salon satılık dairelerin fiyatları 176 bin liradan başlangıç gösteriyor. İlçede 90 bin liraya ise 1 oda 1 salon daire satın alabilmek mümkün.