Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Karaziyaret Sosyal Tesisi açılıyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Etüd Proje Şube Müdürlüğü tarafından farklı bir konseptle yapılan Karaziyaret Sosyal Tesisi hizmete açılıyor.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Etüd Proje Şube Müdürlüğü tarafından farklı bir konseptle yapılan Karaziyaret Sosyal Tesisi hizmete açılıyor. Projede Taziye Evi, Kütüphane, Kadın Aile Danışma Merkezi ve Yaşlılar Dinlenme Salonu bulunuyor.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, taziye evi ihtiyacı olan bölgelerde sosyal tesis inşaatı başlatarak o bölgenin diğer gereksinimlerini vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla nüfusun giderek çoğaldığı mahallerde devam ediyor.


Karaziyaret Sosyal Tesisinde; 500 metrekare oturum alanı içerisinde zemin katta bay-bayan taziye evi, birince katta yaşlılar dinlenme salonu ve kütüphane, İkinci katta aile danışmanlık merkezi, çocuk kütüphanesi ve 3. Katta takviye kursları, kapalı oyun alanları mevcut.


Kahramanmaraş genelinde ihtiyaç olan bölgelerde sosyal tesis yapımına devam edeceklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, tüm halkımızı Karacasu Mahallesi'ndeki Karaziyaret Sosyal Tesisinin açılışına davet etti.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi