Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Karmod

Dünyanın en büyük prefabrik kentini kuran Türk şirketi... Karmod, 1986'dan günümüze 74 ülkede ve dört kıtada 500’den fazla projeyi tamamladı. Karmod, Irak'ın başkenti Bağdat ve Kut şehirlerinde 7 ayda 1884 konut yaparak dünyanın en büyük prefabrik kentini kurduğunu ilan etti.KarmodKarmod’un tarihçesi nedir? 


Hazır yapılar sektörünün ilk ve öncülerinden olan Karmod Prefabrik 1986 yılında kurulmuştur. Karmod bugün Burkino Faso’dan İngiltere’ye, Yeni Zelanda’dan ABD’ye dünyanın her köşesine ulaşmış durumda. Karmod Prefabrik Türkiye’nin 81 ilinin yanı sıra 4 kıtada ve dünyanın 73 ülkesinde markalı ürünleriyle yer alıyor. Karmod neler üretiyor?


Karmod Prefabrik’in ürünleri arasında kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile ürettiği tek katlı ve iki katlı prefabrik hazır evler, prefabrik şantiye yapıları, sosyal tesis binaları, yemekhaneler, eğitim binaları, acil yaşam üniteleri, hastaneler, ofis ve yönetim binaları, lüks metropol yaşam kabinleri ve polyester güvenlik kabinleri yer alıyor.

Karmod Prefabrik projelerini, Tuzla’da 21.500 m2 alana kurulan modern üretim tesislerinde 250 kişilik profesyonel kadro ile gerçekleştirmektedir.Karmod’un ofis ve şantiye projelerinin özellikleri nelerdir? 


Karmod prefabrik yapıların üretimindeki bir diğer detay ise modern sistemde tam malzeme kullanımıyla israfsız üretim gerçekleştirilmesidir. Maksimum güvenlikte çevreci özellikte yüksek izolasyonlu olarak imal edilen prefabrik yapılar kısa sürede ön üretim sonrası montaj yerine sevk edilmektedir. Montaj alanına nakledilen prefabrik yapı uzman ekiplerimizce yine kısa sürede tüm detaylarıyla kurulum yapılarak kullanıma hazır nitelikte müşterilerimize teslim edilmektedir.Prefabrik yapı modeli demonte özelliğiyle başka mekanlara da kurulum imkanı sunması ve dönüşebilir yapısıyla çevreci yapılardır. Prefabrik yapı modeliyle prefabrik şantiyeler, prefabrik yönetim binaları, prefabrik satış ofisleri, prefabrik sosyal tesis yapıları, prefabrik oteller, prefabrik restaurantlar, prefabrik yemekhane ve yatakhaneler, prefabrik wc duş çözümleri, prefabrik evler, prefabrik konutlar vb. bir çok yapılar güvenli ve uzun ömürlü olarak üretim gerçekleştirilmektedir.Karmod’un referansları kimler?


Karmod Prefabrik’in büyümesinde kuşkusuz referanslarının payı büyük. Gerek kamu gerekse özel sektörden birçok ulusal ve küresel markaya çözüm ortağı olmak markanın hep daha iyi yerlere taşınmasını sağladı. Yurtiçinde TBMM, TCDD, TRT, 1. Hava Komutanlığı, İTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, İBB, Vakıfbank, Bakırköy Belediyesi çözüm ortağı olunan kamu kurumlarından sadece birkaçı.


Soyak, Sur Yapı, Sinpaş, Ağaoğlu, Akfen, TAV Havalimanları ise inşaat sektöründe Karmod’un hizmet verdiği Türkiye’nin önde gelen markalarından bazıları.


Amerikan Hastanesi, Dedeman Otel, Doğuş Otomotiv, Dünya Göz Hastanesi, Garanti Bankası, Petkim, Opet, BP, Sabancı Üniversitesi ise Karmod’u tercih eden, sektörlerinde önde gelen markalardan bazıları.Karmod, Irak’ta kaç kişilik bir kent kurdu? 


Prefabrik hazır yapılardan yaşam alanları dizayn eden Karmod, yeniden yapılanmakta olan Irak’ta 7 ay gibi kısa sürede 1884 konut ve sosyal tesislerden oluşan yaklaşık 10 bin kişinin yaşayabildiği bir yaşam kentini hayata geçirdi.Karmod hangi firmalar için fabrika – şantiye yapıları üretti?


Karmod, BP’nin yürütücülüğünde Azerbaycan’dan Avrupa’ya taşınan doğalgaz projesi olan Şahdeniz -2- projesinin tüm şantiye yapılarını başarıyla tamamladı.Karmod neden tercih edilen markadır? 


Karmod kabin modern üretim bant sisteminde tam yoğunlukta hammadde kullanımıyla üretim yapılmaktadır.

Karmod kabin özel boyama ve fırınlama tekniğiyle koku yapmazlık özelliğine sahip olup içinde barındırdığı insanları rahatsız etmez.


Karmod kabin kalite kontrol sistemine sahip olduğundan ürünleri güvenli ve memnuniyet verici özelliğe sahiptir.

Karmod kabin parlak yüzeye sahip olup izolasyonu, uzun ömürlü yapısı ve fonksiyonel kullanımda planlarıyla üstün özellikler taşır.Karmod kabinleri neden tercih edilmektedir? 


Karmod kabin 150x150 cm ebattan başlayarak demonte özellikte 80 metrekareye varan ölçülerde kapalı mekanlar sunan çok sayıda ölçü ve modelde üretim yapılmaktadır. Demonte ön üretim yapılan Karmod kabin uluslararası taşıma standartlarında dünyanın neresi olursa olsun nakledilerek Karmod uzmanlarınca kurulum yapılmaktadır. Karmod kabin başta güvenlik kabini olmak üzere, büfe kabini, market kabini, satış ofisi kabini, şantiye binası kabini, ekmek satış kabini, bilet ve kart satış kabini, kuaför kabini, zabıta hizmet binası kabini, polis merkezi kabini, okul kantin kabini, wc duş kabini gibi hayatın her alanı için güvenli kapalı mekanlar sunmaktadır.Karmod prefabrik evlerinin özellikleri nelerdir? 


Günümüz mimarisinin modern çizgilerini yansıtan Karmod prefabrik evler ve konutlar ev tasarım uzmanlarınca özenle hazırlanmaktadır. Ev modellerinin özgün karekterini oluşturan fonksiyonel, ergonomik yaşam alanları konfor ve huzuru arayanların ev tercihi oluyor.


Hazır evi oluşturan tüm birleşenler Karmod’un Tuzla Orhanlı’daki  toplam 21 bin metrekare üretim alanına sahip modern tesislerinde son sistem kaynaksız vidalı ev teknolojisi ile uzun ömürlü olarak imal edilmektedir. Ön üretimi tamamlanan evler kurulum yerine uluslararası nakliye standartlarında sevk edilerek başka ustalara gereksinim duymaksızın Karmod’un profesyonel montaj ekiplerince kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edilmektedir.Karmod prefabrik ev fiyatları nedir?


Karmod, modern üretim tesislerinde yüksek teknoloji ile gerçekleştirdiği ön üretimli modüler prefabrik evlerle herkesi ev sahibi yapıyor. Üstelik 1-2 hafta gibi kısa bir sürede üretip kurulumunu gerçekleştiriyor. Dilerseniz Karmod güvenli evlere banka tüketici kredisiyle de sahip olabilirsiniz.


Karmod ön üretimli modüler prefabrik evler; yüksek kaliteli, uzun ömürlü, ekonomik fiyat avantajlarıyla tercih edilen bir yapı çözümüdür. Karmod prefabrik ev ve konut üretiminde tüm hammadde ve girdi satınalmalarını güçlü finans yapısıyla kendi öz sermayesiyle gerçekleştirdiğinden oluşan düşük maliyeti direk müşterilerine fiyat avantajı olarak yansıtır.


Modüler beton panel ile üretimi yapılan 100 metrekarelik bir prefabrik evin maliyeti 25 bin TL gibi son derece cüzi bir fiyattan başlamaktadır. Bu fiyat müşteri talepleri doğrultusunda biraz daha yükselebilmektedir.


Hızlı montajı, ekonomik maliyetleri ve şık görünümleriyle prefabrik evler ses ve ısı yalıtımı açısından diğer binalara göre daha da avantajlıdırlar. Prefabrik evler kurulacağı bölgenin iklim şartları ve deprem gibi tabi çevresel faktörlere göre değişiklik göserebilmektedir. Diğer betonarme yapılarda uygulanan dekorasyon tekniklerinin tamamı prefabrik yapılarda da uygulanabilmektedir. Modüler beton panelli prefabrik evlerin ömrü kullanılan malzeme ve yapılış tekniğine bağlı olarak 30 ile 50 yıl arasında değişebilmektedir.Karmod prefabrik ev – konut fiyat listesi şöyledir; 


91 m2  --- 36.915,00 TL


79,5 m2 --- 22.363,00 TL


51,5 m2 --- 15.194,00 TL
Karmod çelik evlerinin özellikleri nelerdir?


Yüksek güvenlikte evleri hayaledenlerin gözde tercihi çelik ev modelidir. Karmod çelik ev modelleri uzman mimar ve mühendisler kontrolünde hazırlanmaktadır. Karmod çelik evlerle statikten mimari plana yüksek güvenlikte konforlu mekanlar sunulmaktadır.


Uzmanlarca hazırlanan çok sayıda fonksiyonel planda çelik ev modelimizden birine karar verdiğinizde, onayladığınız proje üretim bandındaki bilgisayara aktarılarak birebir ölçülerde modern üretim sisteminde kesimden büküme, vida deliklerine kadar hazırlanmaktadır. Tüm karkasının yüksek güvenlikte çelik malzemeden üretildiği çelik ev uzman ekiplerimizce kurulum alanında montajlanarak kullanıma hazır özellikte teslim edilmektedir. Çelik ev arzu edildiğinde demonte yapısıyla birebir olarak başka mekanlara da taşınarak kurulum özelliği taşımaktadır. Tam dönüşümlü malzeme üretimiyle çelik evler tam çevreci ev modelidir. Çelik ev modelinde kullanılan çelik malzeme tam dönüşüme sahiptir. Yüksek izolasyona sahip çelik evler ısıtma ve soğutma sisteminde büyük tasarruf sağlar. Esnek çelik özelliğiyle modern mimarinin estetik tasarımlarına tam uyum gösterir. Çelik evlerin iç ve dış kaplamalarında cam cephe, alüminyum kompozit kaplama, ahşap ve taş kaplama gibi dekoratif uygulamalar rahatlıkla yapılabilmektedir. Karmod çelik evler kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile tam malzeme kullanımında üretildiğinden israf edilmeden üretilir. Karmod hangi kamu kurumlarıyla çalıştı?


Adana Başkent Hastanesi, Adapazarı Büyük Şehir Belediyesi, Avşa Belediyesi, Alanya Belediyesi, Anadolu Üniversitesi / ESKİŞEHİR, Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek, Antakya Devlet Hastanesi, Arnavutköy Belediyesi, Arnavutluk Baş Konsolosluğu, Avcılar Belediye Başkanlığı, Bahçeşehir Belediyesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Bakırköy Belediye Başkanlığı, Beltur Turizm, Beykoz Belediye Başkanlığı, Bilkent Üniversitesi, Bitlis Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi, 18 Mart Üniversitesi ÇANAKKALE, Erciyes Üniversitesi / KAYSERİ, İDO ( İstanbul Deniz Otobüsleri ), İSKİ Genel Müdürlüğü, İSPARK ( İstanbul Otopark İşletmeleri Tic. A.Ş.), İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Sabiha Gökçen Hava Alanı / İSTANBUL, İstanbul Teknik Üniversitesi, Konya Büyük Şehir Belediyesi, Marmara Üniversitesi / İSTANBUL, Meski Genel Müdürlüğü, T.C. Sağlık Bakanlığı, Atakum Belediyesi / SAMSUN, Sındırgı Belediyesi / BALIKESİR, TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi), TCDD 3. Bölge Müdürlüğü, TRT Radyo Televizyon Üst Kurumu, Türk Hava Yolları, Türkiye Futbol Federasyonu, Uludağ Üniversitesi / BURSA, Ümraniye Belediyesi / İSTANBUL, Vakıfbank, Zeytinburnu Belediyesi / İSTANBUL, T.C. Zıraat Bankası A.Ş. Merkez / ANKARAKarmod hangi inşaat firmalarıyla çalıştı?


Ağaoğlu İnşaat, Akfen GYO, Alarko Alsim A.Ş., Delta İnşaat A.Ş., ENK İnşaat, Gama Nurol Adi Ortaklığı, Gintaş İnşaat, Hacıoğulları Hazır Beton, Nuh Beton, Set Beton Madencilik San. ve Tic. A.Ş., Sinpaş Yapı Endüstri ve Tic. A.Ş., Sistaş İnşaat A.Ş., Soyak Toplu Konut A.Ş., STFA Deniz İnşaat A.Ş., Sur Yapı, T.A.V. Yatırım Yapım ve İşl. A.Ş., Tekfen Holding, Tepe İnşaat, Avrasya Metro Grubu Ortak Girişimi.Karmod hangi askeri tesisleri kurdu?


1. Hava Komutanlığı Eskişehir, 4. Kolordu Komutanlığı Ankara, Sahil Güvenlik İkmal Merkezi Komutanlığı, Eskişehir İl Jandarma KomutanlığıKarmod, hangi özel kurumlar için üretim yaptı?


Adana Çimento Fabrikası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Alfemo, Amerikan Hastanesi / İstanbul, Anadolu Sigorta, Aras Kargo, Arçelik, Atlas Jet, Güllüoğlu Gıda San. Tic. A.Ş., Başaran Otomotiv, Beko, Bey Piliç, Bim, Brisa, Casper Bilgisayar, Cevahir Holding, Dedeman Otel / İSTANBUL, Deniz Bank, Deniz Feneri Derneği, Doğuş Otomotiv, Dünya Göz Hastanesi, Eczacıbaşı, Ekol Mobilya, Erikli, Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş. / ESKİŞEHİR, Evyap, Finansbank, Garanti A.Ş., Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Güral Porselen, Hilton Otelcilik A.Ş., Hyundai Assan, Hürriyet Gazetecilik, İhlas Holding, İstikbal, İzmit Seyehat, Kilim Mobilya, Koç Holding, Koçtaş, Konya Şeker, Kordsa Sabancı Dupont End. İpl., Kütahya Seramik, M 1 Alışveriş Merkezi, Medical Park, Metro Turizm, Milengaz ve Likidgaz Dağıtım Tic. A.Ş., MNG Hava Yolları, MNG Kargo, Of Çay, Omsan Lojistik, Opet, Uğur Dersaneleri, Paşabahçe Cam, Permatik Jilet Fabrikaları, Petkim Holding, Petrol Ofisi, Pınar Süt, Real, Sabancı Üniversitesi, Saray Halı, Shell, Simens, Sürat Kargo, Sütaş, Tekfen Emlak, Temsa Global San. veTic.A.Ş. Türk Hava Yolları.Karmod iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?


Tuzla:


Telefon (Pbx): 444 20 35

Telefon (Pbx): 0216 392 2045

Fax: (0216) 304 06 86

GSM: (0533) 962 01 12

E-Mail: info@karmod.com

Adres:Orta Mahalle Oğuzhan Cad. Keban Sokak No 4 Orhanlı Tuzla / İSTANBULTuzla İçmeler: 


Telefon (Pbx): (0216) 493 93 13

Telefon (Pbx): (0216) 493 99 88

Fax: (0216) 493 53 93

GSM: (0533) 962 01 15

E-Mail: selcuk.serce@karmod.com

Adres: Aydıntepe Mah. Akyıldız Çıkmazı E5 Yanyol İçmeler Tuzla / İSTANBULPendik: 


Telefon (Pbx): (0216) 473 53 90

Telefon (Pbx):(0216 ) 473 13 70

Fax: (0216) 473 43 17

GSM: (0532) 540 51 13

E-Mail: ismail.bulut@karmod.com

Adres:E-5 Asfaltı Yeşilbağlar Mh. Azim Sk. No:13 Pendik / İSTANBULAvcılar: 


Telefon (Pbx): (0212) 423 86 88

Telefon (Pbx): (0212) 392 20 45

Fax: (0212) 423 81 18

GSM: (0533) 773 37 93

E-Mail: mustafa.tetik@karmod.com

Adres: E-5 Karayolu Üzeri M.Kemalpaşa Mah. No:140 Avcılar / İSTANBULBursa: 


Telefon (Pbx): (0224) 211 63 66

Telefon (Pbx):(0224 ) 211 81 72

Fax: (0224) 211 63 65

GSM: (0530) 513 50 17

E-Mail: alparslan.kesikbas@karmod.com

Adres: Yeni Yalova Yolu Üzeri Panayır Köy Kavşağı No: 465 Osmangazi / BURSATekirdağ:

Telefon (Pbx): (0282) 231 29 22

Fax: (0282) 231 30 52

GSM: (0554) 720 29 29

E-Mail: bulent.aydin@karmod.com

Adres: İstanbul Yolu 8.Km Kia Karşısı Beyazköy-Merkez / TEKİRDAĞ


Web: www.karmod.com