Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Karşıyaka'ya alternatif stat projesi geliyor!

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Karşıyaka'da yapılması planlanan stat projesiyle ilgili açıklamalar yaptı.


Karşıyaka'ya alternatif stat projesi ilgili yeni bir ihale yapılmasının şu aşamada zor gözüktüğünü söyleyen Büyükkarcı, stattan vazgeçmediklerini ancak alternatif olarak Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'ndeki antrenman sahası çevresine 18 bin kişilik stat projesi çizdirdiklerini söyledi.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Karşıyaka'da inşa edilmesi planlanan statla ilgili Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) ihalesinin iptal edildiğini anımsatan Büyükkarcı, "İhalenin iptal olmaması için çabaladık, Gençlik ve Spor Bakanı'na kadar görüşme yaptık. Sürece bir de ekonomik kriz girdi. Yalı'daki stat için umudumuz bitmedi ama şu an davalar ve Türkiye'nin içinde bulunduğu durumda yeni bir ihale yapılması zor gözüküyor" diye konuştu. 


Çiğli'de alternatif bir proje hayata geçireceklerini vurgulayan Büyükkarcı, "Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'ndeki antrenman sahamızın çevresinde UEFA standartlarında 18 bin kişilik stat projesi çizdirdik. Yalı'daki salonlarımız, kortlarımız, kulüp binamız ve gelir getirici alanlarımız yıkılıp yerine stat yapılamayınca büyük bir gelirden olduk. Bu proje yapılırsa hiçbir tesisimiz yıkılmayacak. Yalı'nın takipçisiyiz, buradan vazgeçmiş değiliz ama bu araziyle ilgili süreç davalardan tıkanırsa ihaleyi açmak isteyen Toplu Konut İdaresi, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  İzmir  Büyükşehir Belediyesi kim olursa alternatif projemiz hazır. Ama altını çizerek söylüyorum Yalı Stadı tesisleşmede ilk hedefimizdir, diğerleri sadece alternatiftir. Kimse bunun üzerinden spekülasyon yapmasın" dedi.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016