Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kartlı su sayacı aboneliği!

Su abonelikleri saatli abonelik olarak yapılabildiği gibi, kartlı su sayacı aboneliği de yapılabiliyor. Peki, kartlı su sayacı aboneliği nedir?


Kartlı su sayacı aboneliği!


Su abonelikleri saatli abonelik olarak yapılabildiği gibi, kartlı su sayacı aboneliği de yapılabiliyor.


Dijital Kartlı Sayaç Uygulaması bir tahakkuk ve tahsilat sistemi olarak tanımlanıyor. Aboneler 7 gün 24 saat diledikleri kadar su alabiliyor ve kullanımlarını sürekli olarak takip edebiliyor.


Kartlı Sayaç Uygulaması’nda ücretlendirme mekanik sayaç ile aynı oluyor. 1 kontör su bedelinin karşılığı 1 m3 su bedeline eşittir.


Kartlı Sayaç’lar ücretsiz olarak takılıyor. Abonelere kontör yüklemelerini gerçekleştirebilmeleri için 1 adet yükleme kartı veriliyor.


Aboneler, sayaçlarına diledikleri kadar kontör yükleyebilmiyor.


Yüklenen kontörün sayaca aktarılması için kartın “ok” yönünde sayaca takılması yeterlidir. Sayaç ekranında “kredi yüklendi” mesajı çıktığında yükleme işlemi tamamlanmış olmaktadır.


Sayaçta kontör bitmesi durumunda sayaçtan su akışı kesilmekte, kartın (içinde kontör yokken) sayaca takılması durumunda 5m3(ton) daha yedek su kullanımı mümkün olmaktadır.


Sayaçtaki kontörün resmi tatiller ve mesai saatleri dışında bitmesi ve yedek 5 m3 kullanımın da sona ermesi durumunda bir sonraki mesai günü saat 09:00’a kadar limitsiz su kullanımına imkan sağlanmaktadır.


Aboneler, İSKİ Şube Müdürlükleri bahçesinde yer alan KİOSK’lardan, Yetkili Ödeme Merkezi ve Fatura Vizyon Merkezleri’nden mesai saatleri dışında da kontör dolumu yapabilmektedir.  


Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com