Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kat irtifakı dilekçe örneği!

Bir bağımsız bölümde kat irtifakı kurmak için gerekli belgeler ve bir dilekçe ile belediyeye başvurulması gerekiyor. Peki, kat irtifakı dilekçesi nasıl yazılır? İşte kat irtifakı dilekçe örneği..


Kat irtifakı dilekçe örneği!


Kat irtifakı, inşaat çalışmalarına henüz başlanmamış ya da tamamlanmamış yapılar üzerinde kurulabiliyor. Bu kat irtifakı;  Bir arsa üzerinde ileride kat mülkiyetine konu olmak üzere yapılacak veya yapılmakta olan bir veya birden çok yapının bağımsız bölümleri için o arsanın maliki veya ortak malikleri tarafından kurulan hak oluyor.


İnşaat çalışmaları devam eden bir bağımsız bölümde kat irtifakı kurmak için gerekli belgeler ve bir dilekçe ile belediyeye başvurulması gerekiyor. Peki, kat irtifakı dilekçesi nasıl yazılır?


Kat irtifakı dilekçe örneği:


........... BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

                             

........ Beldesi, ………………………. mahalle, …………………… pafta, ………. ada, ………. nu.lı parsele almış olduğum ...../ …../ 20….. tarih ve C: ..... S: ..... D: ..... nu.lı yapı ruhsatına istinaden ekte sunduğum kat irtifakı projesinin onaylanmasını arz ederim.Tarih : ...../ …../ 20…..

Adı Soyadı : ……………………….

T.C. Numarası : ….……………………

İmza : ….……………………ADRES :

……………………………………….…………….

…………………………………………………….

………………………………………….………….

Telefon No. : …………………………………....


EKLER :

1–  Mimari proje (bağımsız bölümlerin ve eklentilerinin bağımsız bölüm numaraları yazılmış olacak)

2– Yönetim planı

3– Bağısız bölüm listesi (her bağımsız bölümün arsa payını, kat, daire, iş bürosu gibi nevini ve bunların birden başlayıp sıra ile giden numarasını, varsa eklentisinin gösterilmesi)


Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com