Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kavan Yapı'dan Yuvacık'a yeni proje!

Kavan Yapı A.Ş. yaptığı önemli projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Yuvacık'ta hayata geçireceği bu yeni projesinde, bölgenin yeşili bol coğrafyasını, Körfez'in eşsiz mavisiyle buluşturuyor..


Kavan Yapı A.Ş. yaptığı önemli projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Yuvacık'ta hayata geçireceği bu yeni projesinde, bölgenin yeşili bol coğrafyasını, Körfez'in eşsiz mavisiyle buluşturuyor. 


Yaklaşık 40 yıldır önemli projeleriyle pek çok yatırımcı ve tüketici tarafından olumlu referanslar elde etmiş olan Kavan Yapı A.Ş. bugüne dek yurt içi ve yurt dışında pek çok yankı uyandıran birçok projeye imza attı. 


Konut fiyatları yüksek olduğu için talepte sıkıntı olduğunu, gücü 2 inşaata yettiği halde 6 inşaata soyunanların sorunla yüzleştiklerine ve satış olmayınca sektörel balon oluştuğuna vurgu yapan Şemsettin Kavan, "Projemiz bitince satışa başlarız. Riskleri görmek önemli. Merkez Bankası'nın faizde indirime gitmesi işimizi kolaylaştırırken halkın alım gücüne de doping etkisi yapıyor" dedi. 2003'te KKTC'ye gittiklerini, Kocaeli'de 100 bini konut satarken orada 700-800 binlere konut satıldığını söyleyen Kavan, "Girne'de 250 dairelik proje yaptı, yüzde 85'i satıldı" diye konuştu. 


Türkiye'nin kendine vizyon belirlemesinin sektör için önemli eşik teşkil ettiğini kaydeden Şemsettin Kavan, "Önemli olan vizyon belirlerken istikrarı sağlamak. 5 yılda Türkiye'nin 3 firmasından biri, İstanbul'da ise marka firma olmak istiyoruz. 5 yıldızlı butik otelle turizm sektöründeki hedeflerimize geçmek için ekonomideki istikrarın önemli olduğu bilincindeyiz" şeklinde konuştu. 


Milliyet Ek