Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kavuklar Grup

Mehmet Kavuk tarafından 1960 yıllarında Malatya’da kuruldu. 1997 yılında yapı malzemeleri satışı ile inşaat sektörüne girdi. 2006 yılında ise gayrimenkul geliştirme firması olarak çalışmaya devam etti.Kavuklar Grup sektöre nasıl girdi?


Kavuklar Grup; Mehmet Kavuk tarafından 1960 yıllarında Malatya’da kuruldu. Kuruluşundan sonra otomotiv sektöründe hizmet vermeye başladı. Akarkayıt, otomotiv, inşaat, beton, prefabrik, gayrimenkul geliştirme, tuning, matbaa mürekkep, sigortacılık, tarım ve hayvancılık alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.


1994'te Malatya’da 2000 yılında da İzmir’de binek ve hafif ticari araç pazarında hizmet vermeye başladı. Firma  2009’da Egem Otomotiv’i devraldı. İzmir’deki faaliyetlerine 1977 yılında akaryakıt istasyonu açarak başladı. Şirketin İzmir ve Malatya’da toplam 10 adet akaryakıt istasyonu bulunmaktadır.


1997 yılında ise firma yapı malzemeleri ticaretine başladı. hazır beton santralını 1997 yılında Malatya’da kurdu. 2006’da İzmir Işıkkent’te beton santralı yatırımını hayata geçirdi. 2011 yılında ise İzmir’in Menemen ilçesindeki Koyundere Beton Santrali’ni devraldı. 


İnşaat sektörüne Kavuklar, 2004 yılında girdi. İtalyan Italcementi Set Grubu’nun Manisa’daki Set Betoya Prefabrik Tesisi’ni satın aldı. İstanbul Kartal’daki, İstanbul Betoya Prefabrik’i faaliyete geçirdi. 2010 yılında ise Malatya’da 10 milyon lira yatırım ile Kavuklar Prefabrik’i hayata geçirdi.


Türkiye’nin Ege, Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde prefabrik sektöründe hizmet veren firmanın üretimi ise 150 bin ton olduğu söylendi.


Kavuklar, 2006 yılında gayrimenkul geliştirme firması olarak çalışmalarına devam etti. 2010 yılına kadar Malatya ve İzmir’de 200 bin metrekarelik konut projesi inşa etti.  Malatya Park AVM’nin yapımını gerçekleştirdi. Firma, Malatya’nın ilk beş yıldızlı oteli Hilton Doubletree’nin inşaatını da üstlendi. 2011 yılında ise İzmir’de Bayraklı Tower’ın inşaat çalışmalarına başladı. 


Kavuklar Grup yönetim kurulunda hangi isimler yer alıyor?


Abdullah KAVUK - Yönetim Kurulu Başkanı

Şahin KAVUK - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Mehmet Ali KAVUK - Yönetim Kurulu Üyesi

İlhan KAVUK - Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet KAVUK - Yönetim Kurulu Üyesi ve Otomotiv Grup Başkanı

Gökhan KAVUK - Yönetim Kurulu Üyesi ve Akaryakıt Grup Başkanı

Metehan KAVUK - Yönetim Kurulu Üyesi ve Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı

Salih GÜRER - Yönetim Kurulu Üyesi ve Beton & Prefabrik Grup Başkanı


Kavuklar Grup hangi sektörlerde hizmet vermektedir?


1.Otomotiv: CHEVROLET, CITROEN, HYUNDAI, NISSAN, OPEL, EGEM, CAR CARE, KAVUKLAR 2.EL.

2.Akaryakıt: Bornova İzmir, Şemikler İzmir, Altındağ İzmir, Naldöken İzmir, Eşrefpaşa İzmir, Naldöken İzmir, Sabuncubeli İzmir, 1.Sanayi İzmir, Malatya’da 2 adet istasyon.

3.Gayrimenkul Geliştirme

4.Beton: İzmir ve Malatya tesisleri.

5.Prefabrik: betoya Manisa, Kavuklar Malatya.

6.Sigorta: Anadolu Sigorta, AK Sigorta, AXA OYAK,  Groupama, Groupama Emeklilik, Allianz, AVVIVA, 

7.Tarım ve Hayvancılık

8.Mürekkep: Pinea Matbaa Mürekkepleri San. Tic. Ltd. Şti.


Kavuklar Grup, gayrimenkul sektöründe neler yaptı?


Tamamlanan Projeler: Kavuklar Plaza A Blok – Bornova, Martı Apartmanı/Manavkuyu-Bornova, Kavuklar Flamingo Apartmanı, Pelikan Apartmanı/Evka-3-Bornova, Kavuklar Sitesi/Malatya, Malatya Park AVM, Kumru Apartmanı/Evka-3-Bornova, Kavuklar Plaza B Blok-Bornova.


Devam Eden Projeler: Kavuklar Altındağ Konutları, Bornova AVM ve Rezidans, Doubletree by Hilton.


Satışa Sunulan Projeler: Bayraklı Tower, Ege Bornova Rezidans.


Kavuklar Grup


Bayraklı Tower projesinin özellikleri nedir?


2011 Temmuz ayı içinde inşa edilmeye başlandı. Bölgede yer alan en yüksek bina oldu. Yaklaşık olarak uzunluğu 100 metre olarak açıklandı. Akıllı Kontrol Sistemi bu projede kullanıldı. Home ofis konsepti şeklinde inşa edildi. KREATİF Mimarlık tarafından projenin tasarımları yapıldı. Custom design panel cephe profil sistemi ile montajları gerçekleşti. 2013 yılı içinde teslim edilmesi planlandı.


Bayraklı Tower, 24 katlı tek blok halinde tasarlandı.171 ofisten meydana geldi. Ofis büyüklükleri 84 metrekare ile 1.030 metrekare şeklinde inşa edildi. Projede ofis sahibi olanlara; resepsiyon, nöbetçi eczane, oto yıkama, temizlik ve teknik servis görevlileri, vale hizmet verilmesi planlandı. 


AKG Gazbeton ile inşa edilen Bayraklı Tower’ın ortak kullanım alanlarında; 4 toplantı salonu, 106 kişilik seminer salonu, kuaför, eczane, ATM, süpermarket ve teknoloji marketi yer aldı.


Bornova AVM ve Rezidans projesinin özellikleri nedir?


300 bin metrekare inşaat alanına sahiptir. Amerikalı HOK Mimarlık şirketi tarafından tasarımları yapıldı. 2013 yılında temeli atıldı. 550 adet rezidans ve alışveriş merkezinden meydana geldi. Projede yer alan daireler 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut şeklinde yapıldı. 


İzmir’in en büyük karma projesidir. Ticari üniteler 2015 Mart, konutlar ise 2015 Kasım ayında teslim edilmesi planlandı. 


Projede konut sahibi olanlar ise şu hizmetlerden faydalanabiliyor:  Evcil hayvan oteli, ev içi temizlik, fax ve mesaj servisi,  su servisi, kuru temizleme, transfer hizmetleri, gazete servisi, şoförlü araç özel aşçı, terzi, çiçek siparişi, posta, çiçek sulama ve ilaç temini.


Ortak alanlar arasında da Yarı olimpik yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, tenis kortu, restoran, basketbol sahası yer aldı.


Kavuklar Grup iletişim bilgileri nedir?


İzmir / Merkez

Adres: Ankara Caddesi No:85 Bayraklı / İZMİR 

Tel : +90 232 435 63 63 Fax : +90 232 435 02 14 

E-posta : kavuklar@kavuklar.com.tr


Malatya / Merkez

Adres: Çevre Yolu Üzeri Kömür Tevzi Önü / MaLATYA 

Tel : +90 422 336 46 82 Fax : +90 422 336 46 87 

E-posta : kavuklar@kavuklar.com.tr