Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kayaşehir Millet Bahçesi'nde geri sayım başladı!

Türkiye’nin ilk Millet Bahçeleri’nden Kayaşehir Millet Bahçesi için geri sayım başladı. Kayaşehir Millet Bahçesi enlerin ve ilklerin bahçesi olacak..


Türkiye’nin ilk Millet Bahçeleri’nden Kayaşehir Millet Bahçesi için geri sayım başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Başakşehir Kayaşehir Kent Meydanı’nda yer alan Millet Bahçesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.


Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Başakşehir’de kişi başına düşen 20,7 metrekarelik yeşil alan miktarı Kayabaşı Millet Bahçesi’nin tamamlanmasıyla daha da artacak" diye konuştu.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a incelemeler sırasında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli,  TOKİ  Başkanı Ergün Turan ve projenin sorumlu mühendisleri eşlik etti.


Başakşehir’deki ziyaretlerine ilk olarak yapımı süren 1,3 milyon metrekare büyüklüğündeki Kayapark’ta başlayan Bakan Kurum, buradaki incelemelerinin ardından Kayaşehir kent meydanında yer alan Kayaşehir Millet Bahçesi’ne geldi. Çalışmaları yerinde inceleyen Kurum, projenin detayları hakkında yetkililerden bilgi alıp önerilerde bulundu.


Enlerin ve ilklerin bahçesi olacak

Toplam 380 dönüm arazi üzerine kurulan ve 280 dönümü park ve bahçelere ayrılan Millet Bahçesi; canlı çeşitliliğine sahip Biyolojik Gölet’i, 10 futbol sahası büyüklüğünde etkinlik çayırı ve 46 tür bitkinin bulunduğu Koku Bahçesi ile enlerin ve ilklerin bahçesi olacak.


Millet Bahçesi’nde ayrıca Botanik Müze, Kongre Merkezi, 25 bin kişilik basketbol sahası, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 156 odalı bir otel, çocuk parkları, yürüyüş yolları ile bisiklet parkurları yer alacak. Kayaşehir Millet Bahçesi ve Kayapark ile birlikte Başakşehir 1,6 milyon metrekare yeşil alan daha kazanmış olacak. Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016