Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kayaşehir TOKİ son başvuru günü ne zaman 2018?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İstanbul Kayaşehir'de satışa sunduğu 605 konut için başvurular bugün başladı. Peki, Kayaşehir TOKİ son başvuru günü ne zaman 2018?


İstanbul Kayaşehir 963 ada 12 parsel, 963 ada 13 parsel, 962 ada 6 parsel, 1013 ada 5, 7 ve 9 parseller ile 1012 ada 2, 3 ve 4 Parsellerde olmak üzere Toplu Konut Uygulamaları kapsamında İdaremiz tarafından inşa ettirilen 605 adet konut "Kuralı Satış" yöntemi ile satışa sunuluyor. 


Söz konusu müracaatlar; 


a. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar), 


b. En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlar, 


c. Diğer Alıcı Adayları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. 


Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. 


En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının yüzde 5’i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak. Diğer Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.


Kayaşehir TOKİ son başvuru günü ne zaman 2018?

Kayaşehir TOKİ başvuruları 2 Nisan'da başladı. Başvurular Türkiye Halk Bankası A.Ş’nin İstanbul İli’ndeki tüm Şubeleri aracılığı ile alınacak. Başvurular 11 Nisan 2018 tarihine kadar alınacak. 


Söz konusu projeler kapsamında yer alan konut tipleri 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon niteliğinde. Başvuru sahipleri, başvuru tercihlerini 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut

tiplerinden birisi için yapabilecekler.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016