Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kayseri Kentsel Dönüşüm Evleri'de bu ay içinde teslim!

Kayseri Kentsel Dönüşüm Evleri'de Eylül ayı içinde yapımı tamamlanan ilk 184 dairenin anahtar teslimi yapılacak..


Kayseri'nin gurur projesi olarak gösterilen büyük kentsel dönüşüm projesi Melikgazi'de hayata geçiriliyor. Proje kapsamında ilk 184 daire sahiplerini buluyor.  


Toplamda 78 blok, 4 bin 872 daire ve 24 dükkandan oluşan projede 2015 yılından beri büyük yol kat edildi. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç proje ile ilgili açıklamada bulundu. 


Proje kapsamında bir taraftan eski evlerin yıkıldığını, bir taraftan ihaleler yapıldığını, diğer yandan ise inşaatların büyük bir hızla yükseldiğini söyleyen Büyükkılıç, "Son olarak Kazımkarabekir'de 4 blokta toplam 210 daire ile 10 dükkanın ihalesi yapıldı. Caddeleri, otoparkları, yeşil alanları, çocuk oyun alanları ile yeni mekânlar oluşacak" açıklamasında bulundu.


Projede yapımı tamamlanan ilk 184 dairenin bu ay sahiplerine teslim edileceğini hatırlatan Başkan, "Hak sahiplerine daireleri zamanında teslim edeceğiz. Eylül ayı içinde yapımı tamamlanan ilk 184 dairenin anahtar teslimini yapmayı planlıyoruz" dedi. 


Melikgazi'nin projeyle geliştiğini ve güzelleştiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç,  "Kazımkarabekir'in yeni planlamasında modern, sağlıklı ve planlı yapılaşma olacak. Yüzme havuzlu, çocuk oyun alanları, otoparkları ve yeşil alanları ile bir site şeklinde şehir planı uyguluyoruz. Mahalle halkının hak ettiğini sosyal yaşama kavuşacak. Mahallede 2 bin 136 dairenin yapımı devam ediyor" ifadelerini kullandı. 


Sabah

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura