Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kazlıçeşme TOKİ arazi ihalesi 2013 - Kazlıçeşme Emlak GYO arazisi

Emlak Konut GYO’nun Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin metrekarelik arsasının ihalesidir. 24 Aralık 2013 tarihinde gerçekleşen Kazlıçeşme ilk ihalesinde en yüksek teklif 1 milyar 800 milyon lirayla Aşçıoğlu İnşaat-Nokta Yatırım İş Ortaklığı'ndan geldi. İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçesi Zeytinburnu’nda, Marmara Denizi kıyısında, 225 bin 906 metrekare inşaat alanına sahip arsadır. Emlak Konut GYO’nun en değerli arsasıdır.Kazlıçeşme TOKİ arazi ihalesi 2013 - Kazlıçeşme Emlak GYO arazisi

Emlak Konut GYO’nun Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki arazisiKazlıçeşme arsasının özellikleri nelerdir?


Emsalin 2.00 olarak belirlendiği arsanın büyüklüğü 111 bin 262,55 metrekare. Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ile ihale edilecek olan gayrimenkulün satışı açık ihale usulü ile gerçekleştirildi.


Ticaret+konut, turizm+ticaret, dini ve eğitim tesis alanlarını kapsayan taşınmazların inşaat alanı 225 bin 906 metrekare.Emlak Konut'un Kazlıçeşme ihalesi ne zaman gerçekleştirildi?


Emlak Konut GYO’nun Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin metrekarelik arsası, Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi olarak 24 Aralık 2013 tarihinde saat 14:30’da ihaleye çıktı. 


Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut GYO, portföyünde önemli bir yere sahip olan Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin 262 metrekare yüzölçümüne sahip taşınmazını ihaleye çıkardı. Emlak Konut GYO'nun Kazlıçeşme arsasına rekor teklifi kim verdi?


Emlak Konut GYO'nun taşınmazları arasındaki en değerli arsası, Kazlıçeşme'deki 111 bin 262 metrekarelik alanın ihalesinde ilk oturum yapıldı. İhaleye en yüksek teklif Aşçıoğlu İnşaat-Nokta Yatırım İş Ortaklığı'ndan geldi...Kazlıçeşme arsasına ikinci en büyük teklif kimden geldi?


8 teklifin geldiği ve Mesa Mesken'in teşekkür ettiği ilk oturumda en yüksek rakam 1 milyar 800 milyon lirayla Aşçıoğlu İnşaat-Nokta Yatırım İş Ortaklığı'ndan geldi. 1 milyar 30 milyon liralık teklif ile en yüksek ikinci teklif Artaş İnşaat-EPP ortaklığından yapıldı. Kazlıçeşme arazisinin ikinci ihalesi ne zaman yapılacak?


Aşçıoğlu İnşaa-Nokta Yatırım İş Ortaklığı, Emlak Konut GYO'ya şirket payı olarak yüzde 30 oranında 540 milyon lira teklif etti. İhalede ikinci oturum ocak ayının ilk haftalarından yapılacak. Emlak Konut Kazlıçeşme arsasına hangi firma, ne teklif etti?


Aşçıoğlu İnşaat-Nokta Yatırım: Arsa için 1 milyar 800 milyon lira teklif eden şirket Emlak Konut GYO'ya yüzde 30 oranında 540 milyon lira önerdi. 


Artaş İnşaat-EPP: Taşınmaz için 1 milyar 300 milyon lira teklif eden ortaklığın Emlak Konut GYO'ya önerdiği rakam yüzde 35 oranında 455 milyon lira oldu. 


Nuhoğlu İnşaat-Alt ve Üst Yapı İnşaat: Kazlıçeşme'deki arsa için 1 milyar lira öneren ortaklık ise Emlak Konut GYO'ya yüzde 35 oranında 350 milyon lira teklif etti. 


Eroğlu Gayrimenkul-ErkentAkkom Mühendislik: Arsa için 1 milyar lira teklif eden ortaklığın Emlak Konut GYO'ya önerdiği rakam yüzde 25 oranında 250 milyon lira oldu. 


Çalık İnşaat-Gap İnşaat: Arsa için 760 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya yüzde 30 oranında 228 milyon TL teklif etti. 


Özak- Yenigün-Delta: 500 milyon liralık arsa teklifi veren ortaklık Emlak Konut GYO'ya yüzde 23 oranında 115 milyon lira önerdi. 


YDA İnşaat-Türkerler: Arsaya önerdiği rakam 500 milyon lira olan ortaklık Emlak Konut GYO'ya şirket payı olarak yüzde 19 oranında 95 milyon lira teklif etti. 


3S Kale-Zilal İnşaat-Gül YapıGül İnşaat-Gül Proje-Gül TurizmDemir İnşaat-Liv Yapı-Doğu: Arsa için 165 milyon lira teklif eden ortaklık Emlak Konut GYO'ya şirket payı olarak yüzde 30 oranında 49 milyon 500 bin lira teklif etti. Aşçıoğlu, Kazlıçeşme arsasında ne yapmak istiyor?


Emlak Konut'a ait Zeytinburnu Kazlıçeşme'deki arazi için teklif veren Aşçıoğlu Grubu ihaleyi kazanırsa burada otel, konut, ofis ve sosyal donatılar içeren 1,5 milyar dolarlık bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor...


Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Ekonomist dergisinin 29 Aralık 2013 tarihli sayısında yayımlanan röportajda Kazlıçeşme arsası için projesini şöyle anlattı; 


“Emlak Konut'un Zeytinburnu'nda ihaleye açacağı arazi konusunda çalışmalarımız sürüyor. Burası çok önemli bir konumda. Konut, ofis, otel ve sosyal donatılarıyla değeri 1,5 milyar doları bulacak bir proje olabileceğini düşünüyorum. Şu an arazinin fizibilitesi üzerinde çalışıyoruz.”


İşte ihalenin ilanı; 


Kazlıçeşme TOKİ arazi ihalesi 2013 - Kazlıçeşme Emlak GYO arazisiÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016