Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kemaliye-Dutluca Yolu'nun temel atma töreni gerçekleşti!

Kemaliye-Dutluca Yolu'nun temel atma töreni gerçekleşti. Törene Başbakan Binali Yıldırım da katılım sağladı..Erzincan Kemaliye Meydanı'nda Kemaliye-Dutluca Yolu Temel Atma Töreni gerçekleşti. Törene Başbakan Binali Yıldırım, katıldı. 


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Başbakan Yıldırım, törende "Allah sizden razı olsun, buralara sahip oldunuz, vatana sahip oldunuz, bu güzelliklere sahip oldunuz. Buraları terk etmediniz. İşte bizim görevimiz de bedeli ne olursa olsun buraları, bu dağları delmek, Fırat'ın üzerine köprüler kurarak, bu yolları yapmaktır. Bugün bunun için buradayız." dedi.


İlçenin tarihi bir gün yaşadığını söyledyen Başbakan Yıldırım, "Erzincan'ın, "etrafı dağlık, ortası bağlık bir memleket" olduğunu belirten Yıldırım, "Kemaliye de öyle. Bakın her taraf dağ, ortada şirin bir ilçemiz Kemaliye. Er insanların, can insanların diyarı." dedi.


Bir asırdır beklenen anın geldiğini, Kemaliye, İliç ve Arapgir'in kaderini değiştirecek projenin temelini attıklarını söyleyen Başbakan Yıldırım, "Bu projeye siz şahit oldunuz, biz şahit olduk ama bizden sonra gelecekler, 10 yıl sonra, 20 yıl sonra, 50 yıl sonra bu yollardan geçenler, hepimizi rahmetle iyilikle anacaklar. Çünkü bu yollarda çok ocaklar söndü. Çok vatandaşlarımızı kaybettik." şeklinde açıklamalarda bulundu.