Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2015 ne kadar?

Anlaşma yolu ile riskli yapısını tahliye eden maliklere birtakım finansal destekler sağlanıyor. Bunların başında kentsel dönüşüm kira yardımı geliyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı 2015 ne kadar?


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2015 ne kadar?

Bir binanın kentsel dönüşüm içerisinde yıkılabilmesi ve yeniden inşa edilebilmesi için riski olarak tespit edilmiş olması gerekiyor. Bunun için maliklerden biri lisanslı firmalara müracaat edebiliyor.


Anlaşma yolu ile riskli yapısını tahliye eden maliklere birtakım finansal destekler sağlanıyor. Bunların başında kentsel dönüşüm kira yardımı geliyor. 


Hak sahipleri; kira yardımı için bulundukları ildeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvuru yapabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı 2015 ne kadar? Kentsel dönüşüm kira yardımını kimler alabilir?


2015 yılından itibaren ancak riskli binada ikamet eden kimseler kira yardımı alabiliyor. Kira yardımı başvurusunda bulunmak için hak sahiplerinin riskli yapı onay tarihinden önce riskli yapıda oturuyor olması gerekiyor. İkamet şartı, faturalar ile ispatlanıyor. 


Kira Yardımı Uygulamaları Kılavuzunda hak sahiplerinden alınması gereken son üç aya ait fatura, riskli yapıyı tahliye tarihinden üç ay öncesini kapsıyor.


Bir yıllık başvuru süresi hak sahiplerinin kira yardımı talepleri için belirlenmiş olup, 2015 yılında yapılacak tüm yeni başvurular 2015 yılı Kira Yardımı Uygulamaları Kılavuzuna göre değerlendiriliyor.


Kentsel dönüşüm kira yardımları 2015 ne kadar?

18 ay boyunca aydan aya ödenen kentsel dönüşüm kira yardımı  2015 tarihi itibarıyla 735 TL oldu.