Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kerim Alain Bertrand kimdir?

Doğuş Holding’in önemli bir teknoloji yatırımı olan REIDIN Türkiye’nin Ülke Müdürü olarak atanan Kerim Alain Bertrand kimdir?


Kerim Alain Bertrand, 1994 yılında Paris Dauphine Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Bertrand, Paris Panthéon-Assas Universitesi Uluslararası Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. 


Kariyerine Indosuez yatırım bankasında Ekonomist olarak başlayan Bertrand, daha sonra FTSE-250 endeksi İngiliz grubu Euromoney PLC’nin bir yan kuruluşu olan ISI Emerging Markets’te 14 yıl farklı sorumluluklar üstlendi. 


2000-2006 yılları arası şirketin New York merkez ofisinde Kuzey Amerika Satış Direktörü, 2006-2011 arası Türkiye Ülke Müdürü ve 2010-2011 yıllarında da Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü olarak çalışarak şirketler arası elektronik bilgi bankacılığı sektöründe güçlü bir deneyim edindi. 


2012 ve 2015 yılları arasında bir başka FTSE-250 şirketi olan İngiliz fuar ve etkinlik devi UBM Grubu’nun Türkiye Genel Müdürü olarak ofisin kuruluşundan kâra geçiş sürecine kadarki dönemi başarıyla yöneten Bertrand, son olarak Doğuş Holding’in başka bir yatırımı olan The Related Digital Marketing grubunda COO olarak görev aldı. 

 

Bertrand, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dillerini biliyor. Amatör denizci ve özel pilot lisanslarına sahip olan Bertrand, Propeller Club İstanbul Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.


Kerim Alain Bertrand evli ve bir çocuk sahibi.