Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kestel'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Kestel'de Vani Mehmet Mahallesi'ndeki 72 dönümlük alanda 280 binayı kapsayan kentsel dönüşüm için çalışmalar başlıyor..


Kestel merkezindeki dar ve çıkmaz sokakları, 60-70 yıllık tek katlı yıkılma tehlikesi taşıyan binaları ile çözüm bekleyen Vani Mehmet Mahallesi'ndeki 72 dönümlük alanda 280 binayı kapsayan kentsel dönüşüm için çalışmalar başlıyor.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, yaşanan süreç ile ilgili bilgiler paylaştı. 


Kat yüksekliklerinin sınırlandırılmasının kendilerini proje üzerinde yeni çalışmalara yönlendirdiğini anlatan Belediye Başkanı Yener Acar, “Bu konuda sayın milletvekillerimiz aracılığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız nezdinde yürüttüğümüz uzun soluklu çalışmalar neticesinde yeni hazırlanan projemiz, 6 Şubat 2017 tarihinde onaylanarak belediyemize ulaştırıldı” dedi. 


Onaylanan imar planının öncekine göre daha avantajlı olduğunun tespit edildiğini kaydeden Acar, “Gerek kat yükseklilerinin arttırılmış olması, gerek diğer düzenlemelerle bölgedeki vatandaşlarımızın mağdur olmadan günümüz koşullarında daha yaşanabilir bir ortama kavuşacaklarına inanarak, yeniden hazırlanan planlarımız için çalışmalara başladık” diye konuştu.


ÖRNEK OLACAK

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, “Başta  TOKİ  olmak üzere faaliyet gösteren diğer müteahhit firmalar ile görüşerek son tekliflerini alacağız. Aldığımız teklifler doğrultusunda hak sahiplerimizle yeniden görüşerek, bu konuyu sonuca bağlayacağız. Biz kentsel dönüşüm konusunda yola çıkarken, hedefimiz bölgede yaşayan vatandaşlarımızın haklarını koruyarak onları mağdur etmeden modern ve yaşanabilir bir kent oluşturmak. Kimseyi mağdur etmeden ilçemize kazandırılacak bu proje inanıyorum ki, birçok yerleşim merkezi için örnek teşkil edecektir” ifadelerine yer verdi.


Olay Bursa

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016