Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Keten İnşaat A.Ş.

Ali Keten ve kardeşi Veli Keten tarafından 1976 yılında kurulan; 1999 yılından beri Ferhat Keten’in yönetim kurulu başkanı olduğu firmadır.Keten İnşaat A.Ş.

Keten İnşaat Levent projesi

Keten İnşaat ne zaman kuruldu?Keten İnşaat A.Ş., 1976’da Ali ve Veli Keten kardeşler tarafından adi ortaklık olarak kuruldu. 2001 yılında Ali Keten ortaklıktan ayrıldı ve Keten İnşaat A.Ş. adıyla sektördeki yoluna devam etti. Keten İnşaat’ın kurucuları ve yöneticileri kimlerdir?Ali Keten: 1944 yılında Aşkale’de dünyaya gelen Ali Keten, inşaat sektörüne 1956 yılında girdi. 1976 yılında kardeşi Veli Keten ile Keten İnşaat adi ortaklığında yer aldı. 2001 yılında bu ortaklıktan ayrılarak oğlu Ferhat Keten ile birlikte Keten İnşaat A.Ş adıyla sektördeki faaliyetlerine devam etmeye başladı. Aynı yıl içinde Keten Tekstil’i kuran Ali Keten, 2008 yılında Keten Yönetim A.Ş’yi, 2009 yılında Keten Tarım’ı kurdu. Ali Keten evli ve 3 çocuk babasıdır.


Ferhat Keten: 1974 yılında Aşkale’de doğan Ferhat Keten, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden tamamlayan Ferhat Keten, yüksek lisansını İngiltere Nottingham Trent Üniversitesi, İrlanda Waterford Teknoloji Enstitüsü ve Almanya Karlsruhe FHTH'da; "Yapım yönetim alanında uluslararası projelerde Ekonomik ve Politik Risklerin Yönetimi, Çin Yapı Sektörü'nün Analizi" konulu tez çalışmasıyla tamamladı. Tarihi Yerleşmelerde Değişen Kentsel Yaşam konulu çalışmasıyla Körber Foundation bursunu kazanan Ferhat Keten,  Almanya'nın ikinci büyük inşaat firması Walter Group-Dywidag'da şantiye ve proje yönetiminde bulundu. 


Ferhat Keten, 1999 yılından itibaren ikinci nesil olarak Keten İnşaat  A.Ş'nin yönetiminde “Yönetim Kurulu Başkanı” olarak görev yapıyor.  Ferhat Keten, Galata Grubu, Mimarlar Odası, Mimarlar Odası Afet Komitesi, Mimarlar Odası Uluslararası İlişkiler Komiteleri'nde görev aldı.


İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölümü'nde doktora çalışmalarını sürdüren Ferhat Keten İTÜ ve Kültür Üniversiteleri’nde ders verdi. Ferhat Keten, evli ve 3 çocuk babasıdır.Ferhat Keten hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!Emrah Ünlü: 1975 yılında İstanbul'da doğan Emrah Ünlü, İTÜ  Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Restorasyon Anabilim Dalı'nda "Assov VI Numaralı Mezar Anıt ve Çevresi için bir Koruma ve Düzenleme Projesi" adlı tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamlayarak restoratör yüksek mimar oldu.


1996-2002 yılları arasında Kültür Bakanlığı Assos Kazıları'nda kazı mimarı olarak görev alan Emrah Ünlü,  1999 yılında Boston Museum of FineArts'da 1881-1883 Assos Kazıları ile ilgili bir araştırma çalışması yaptı.


2003 - 2008  yılları arasında Avrupa Birliği ve Fatih Belediyesi işbirliği ile yürütülen "Fener ve Balat Semtleri Rehabilitasyon Programı" Teknik Destek Ekibi’nde restorasyon koordinatörü olarak görev aldı. Program kapsamında  121 adet  tarihi  yapının koruma - onarım projeleri hazırlanmış ve restorasyon uygulamaları yapılmıştır. 

1996 yılından bu yana koruma, restorasyon ve uygulama alanlarında bir çok projede görev almış, çeşitli konularda makaleleri yayınlanmıştır.


Halen İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Restorasyon Anabilim Dalı’nda Doktora çalışmalarını sürdürmekte, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde mimarlık öğrencilerine Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyon dersleri vermektedir.


Engin Ergüden: Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü mezunu olan Engin Ergüden, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü İngilizce Finans Yönetimi İhtisas Programına katıldı.  Aynı Üniversitenin aynı enstitüsünden "Japon Muhasebe Sistemi ve Türk Muhasebe Sistemi Karşılaştırılması" isimli tezi ile doktora derecesini aldı. 


İş yaşamına 1995 yılında Güreli YMM A.Ş.'de denetçi yardımcısı olarak başlayan Engin Ergüden, ardından  Denet YMM A.Ş.'nin denetim bölümünde kıdemli denetçi olarak çalıştı. Engin Ergüden, 2000–2006 yılları arasında Zorlu Holding A.Ş. İç Denetim Departmanında İç Denetim Müdür Yardımcılığı ve İç Denetim Müdürlüğü,  2006 yılı Mart – Temmuz arası D&R Mağazacılık A.Ş.'de Genel Müdür danışmanlığı yapmış ve bağımlı olarak son profesyonel iş yaşantısını Unitim Holding A.Ş.'de 2006 -2009 yılları arasında İç Denetim Müdürü olarak tamamlamıştır. 


Engin Ergüden,  2009 yılının ekim ayında kurduğu  SMMM Denetim Hizmetleri Ltd Şti.'de yönetici ortak olarak denetim danışmanlığı ve denetim hizmetleri vermektedir.


SMMM ruhsatına sahip olan Engin Ergüden, Türkiye İç Denetim Enstitüsü Akademik İlişkiler Komitesi üyesi, The Institute of Internal Auditors üyesi, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği üyesi ve Muhasebeciler Mali Müşavirler Birliği Derneği üyesidir. Ayrıca,Yeditepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünde Finansal Muhasebe ve Denetim dersleri vermektedir.Keten İnşaat iştirakleri hangileridir?Keten Yönetim: Keten Grup iştiraklerinden olan Keten Yönetim, Keten inşaat A.Ş’nin geliştirdiği projelerde, anahtar  teslim sonrası müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamak amacıyla kuruldu. Keten Yönetim, düşük işletme maliyeti (aidat) ve  yüksek müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor.


Uzun vadede müşteri memnuniyet düzeyini yükseltmekle beraber, proje tasarımından  anahtar teslimine kadar farklı safhalar için, çok değerli geri besleme bilgisi üretmektedir. Bu sayede Keten İnşaat A.Ş tarafından gerçekleştirilen yeni projeler de gerekli iyileştirmelerin yapılması sağlanıyor.  


Keten Yönetim, ayrıca geliştirilen projelerde satışı yapılmayan gayrimenkullerin de işletmesini yapıyor.  

Yönetilen yapılarla ilgili atık ayrıştırması ve enerji yönetimi konusunda çalışmaları devam ediyor.


Keten Emr: 2001 yılında kurulan ve tasarım, mimarlık, koruma-restorasyon ve uygulama alanlarında çalışan Keten|EMR iki ayrı firmanın oluşturduğu ortak bir girişim grubudur.


EMR Mimarlık Restorasyon Uygulama Ltd Şirketi; koruma-restorasyon proje ve uygulamalarındaki uzmanlığını, Keten İnşaat A.Ş. ise, proje yönetimi, yapım ve inşaat konularındaki birikimini ortaya koyarak  ortak projeler gerçekleştirmektedir. 


Sarıyer, Büyükdere, Yeniköy, Kireçburnu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Beykoz, Fatih, Fener-Balat, Zeyrek, Beyoğlu, Galata, Tünel, Heybeliada, Maçka, Nişantaşı, Beşiktaş, Ayvalık ve Behramkale-Assos'ta olmak üzere 35'den fazla proje ve uygulama gerçekleştirdi. 


Keten Tarım: Tarım sektörünü stratejik bir alan olarak belirleyen Keten Grup, bu alanda da yatırım kararı alarak Keten Tarım’ı kurdu. Bu doğrultuda Metin Yüksel yönetiminde 2008 yılında Çanakkale Lapseki bölgesinde ilk deneme yatırımı yapılarak  meyve üretimine başlandı. Keten Tarım, ilk hasatını 2011 yılı içinde gerçekleştirdi. Keten İnşaat’ın yeni projeleri hangileridir? Keten Kanlıca: Barış Manço Caddesi - Kanlıca


1846 yılında yapıldığı tahmin edilen, 1905'te bir yangınla kül olan Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısı, arşiv taramaları sonucunda tekrar orjinaline sadık kalınarak inşa ediliyor. Kanlıca körfezinin incisi bu yalının önünde kayıkhanesi de bulunuyor.


Keten Taksim: Elmadağ Caddesi - Taksim


Keten Cihangir Panorama: Cihangir Camii’nin hemen ön tarafında konumlanan proje, panoramik manzarasıyla 

İstanbul’u yaşam alanınıza taşıyor. 


Keten Akasya: Etiler’den Arnavutköy’e inen yol üzerinde yer alan proje, şehir merkezinde yeşillikleri içinde huzur sunuyor. Keten İnşaat’ın devam eden projeleri nelerdir? Keten Levent: Fecri Ebcioğlu Sokak No:27


Keten Cinisli: Şakayık Sokak


Keten Ihlamur: Dikilitaş/Beşiktaş - Emirhan Caddesi


Keten Korzay 


Keten As: Hacı Emin Efendi Sokak - NişantaşıKeten İnşaat’ın satışı devam eden projeleri hangileri? Keten Levent: Fecri Ebcioğlu Sokak No:27


Keten Ihlamur: Dikilitaş/Beşiktaş - Emirhan Caddesi


Keten Korzay 


Keten Kanlıca: Barış Manço Caddesi – Kanlıca


Keten Deniz: Beşiktaş - Çırağan Caddesi


Keten Taksim: Elmadağ Caddesi - Taksim


Keten Akasya Keten İnşaat iletişim bilgileri nelerdir? Adres: Valikonağı Cad. Çiftçiler Apt. No:12 D:3 Nişantaşı 34367 İstanbul

Ofis: +90 (212) 219 01 41 pbx

            +90 (212) 230 48 07

Faks: +90 (212) 296 00 93

GSM: +90 (530) 942 40 40

Email: info@keteninsaat.com 


Satış İletişimi


Ofis: +90 (212) 219 01 41

Gsm: +90 (533) 920 74 50

Email: satis@keteninsaat.com

Web Adresi: www.keteninsaat.com