Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kira gelir vergisi internet bankacılığı ile ödenir mi?

Ev veya işyerini 2015 yılı içerisinde kiraya vererek gelir elde eden kimselerin vergi yükümlülükleri Mart ayı ile başladı. Peki, kira gelir vergisi internet bankacılığı ile ödenir mi?


Ev veya işyerini 2015 yılı içerisinde kiraya vererek gelir elde eden kimselerin vergi yükümlülükleri Mart ayı ile başladı. Mükelleflerin öncelikle beyanname vermeleri ve ödemelerini 31 Mart'a kadar yapmaları gerekiyor.


Kira gelir vergisi ödemeleri vergi borcunu gayrimenkulün bağlı bulunduğu vergi dairesine veya bağlı olunan vergi dairesindeki hesabın bildirilmesi şartıyla diğer vergi dairelerinde yapılabiliyor.


Ayrıca vergi ödemesi tahsile yetkili banka şubelerine de yapılabiliyor. Kira gelir vergisi ödemeleri anlaşmalı bazı bankaların kredi kartları ile de yapılabiliyor.


Peki, kira gelir vergisi internet bankacılığı ile ödenir mi? İnternet bankacılığı vergi ödemesi yapan bankalar hangileri?


Kira gelir vergisi ödemeleri internet bankacılığı ile de yapılabiliyor. İnternet bankacılığı vergi ödemesi yapan bankalar şu şekilde sıralanıyor:


AKBANK

AKTİF YATIRIM BANKASI

ALBARAKATÜRK KATILIM BANKASI

BURGAN BANK

FİNANSBANK

ICBC TURKEY BANK

İNG BANK

ŞEKERBANK

T.C. ZİRAAT BANKASI 

T. HALK BANKASI

T. İŞ BANKASI

T. VAKIFLAR BANKASI

TÜRK EKONOMİ BANKASI

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

YAPI ve KREDİ BANKASI

ODEABANK
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com