Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kiracı tahliye taahhütnamesi örneği 2019!

Gayrimenkul kiralayan kiracılar, mal sahibine tahliye taahhütnamesi vererek kiraladığı taşınmazı boşaltacağı tarihi beyan etmiş oluyor. İşte tahliye taahhütnamesi örneği 2019...


Konut ve işyeri gibi gayrimenkul kiralayan kiracılar, mal sahibine tahliye taahhütnamesi vererek kiraladığı taşınmazı boşaltacağı tarihi bildirebiliyor. 


Tahliye taahhütnamesinin geçerli sayılabilmesi için bazı şartlar aranıyor. Taahhütnamenin geçerli olması için ilk kira sözleşmesi kurulurken verilmemiş olması ve yazılı bir şekilde verilmesi gerekiyor. 


Taahhütnamede özgür irade belirlenmiş bir tarihin belirtilmesi gerekiyor.Eğer bu şartlara uygun değilde taahhütname geçersiz kabul ediliyor. Tahliye taahhütnamesi örneği 2019 aşağıda sıralanıyor:


Kiracı tahliye taahhütnamesi örneği 2019


TAAHHÜT EDEN(KİRACI)


ADI SOYADI     (ÜNVANI)    :MAL SAHİBİ (KİRALAYAN)


ADI SOYADI                  :          TAHLİYE EDİLECEK


MECURUN ADRESİ              :


TAHLİYE TARİHİ              :


Halen kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak Türk Borçlar Kanunu gereğince boş ve sağlam olarak yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.TAAHHÜT TARİHİ    :


TAAHHÜT EDEN     :


İMZASI                
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com