Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kirazlıtepe Mahallesi - Üsküdar

Üsküdar’ın gecekondu mahallesidir. 1974’e kadar Beylerbeyi’ne bağlı semt iken bu tarihten itibaren mahalle oldu.Kirazlıtepe Mahallesi - Üsküdar

Kirazlıtepe Mahallesi haritası 

 


Kirazlıtepe Mahallesi nerededir? Kirazlıtepe, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Üsküdar ilçesine bağlı 33 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında kuzeyinde Çengelköy; kuzeydoğusunda Güzeltepe; batısında Beylerbeyi; güneyinde Küplüce; doğusunda Mehmet Akif Ersoy; güneydoğusunda ise Ferah mahalleleri vardır.Kirazlıtepe Mahallesi’nin genel özellikleri neler?Kirazlıtepe Mahallesi, 1974'te mahalle oldu. Daha önce Beylerbeyi Mahallesi’ne bağlı semtti. 


Kirazlıtepe Mahallesi’nin nüfusu 15 bindir. Mahallede 2 sağlık ocağı, Orhan Seyfi Orhon İlköğretimokumu, 4 cami ve 1 postane mevcuttur. 


Kirazlıtepe Mahallesi’ne Trabzon’un Şalpazarı İlçesi başta olmak üzere Giresun, Siirt ve Sivas’tan yoğun göç meydana gelmiştir. Kirazlıtepe Mahallesi hangi haberlere konu oldu? 


Kirazlıtepe Mahallesi - Üsküdar
Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nin temeli atılıyor! (Zaman Gazetesi, Ocak 2012)


Üsküdar Belediyesi, İstanbul'un en güzel manzaralarından birine sahip Kirazlıtepe'de, içinde havuz, konferans ve spor salonları ile kafe, restoran ve seyir terasının bulunduğu Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nin temelini atılıyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, bölgede yaşayan yoğun nüfusun kültürel ve sportif etkinliklere daha rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için uzun süredir arsa geliştirme ve projelendirme çalışmaları yürüttüklerini ifade etti. Kara, "Muhteşem Boğaz manzarasıyla Üsküdarlıların vazgeçilmez mekânı haline gelecek yaşam merkezimizi inşallah 1 yıl içinde tamamlayarak hizmete açacağız." dedi.


Üsküdar Belediyesi Kirazlıtepe Yaşam Merkezi; Semt Kültür Merkezi, Semt Etüt Merkezi ile Havuz ve Fitness Merkezi olmak üzere 3 ayrı fonksiyonu bünyesinde barındıracak. 800 kişilik çok amaçlı salon, erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı olmak üzere 2 yüzme havuzu ve fitness salonları, 7 adet derslik ile 3 adet el sanatları satış mağazasının bulunduğu Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nde, 30 araçlık kapalı otopark dışında 150 metrekarelik restoran ve 365 metrekarelik Boğaz manzaralı teras da yer alacak.Üsküdar’a 2 yeni havuz (Hürriyet Gazetesi, Şubat 2012) 


İstanbul Kirazlıtepe’de vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceği iki adet yarı olimpik yüzme havuzu, fitnes salonları ve konferans salonlarının yer alacağı dev tesisin temel atma töreni Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın katılımıyla gerçekleşti.


Vatandaşların sportif ve kültürel etkinliklere erişimini amaçlayan Yaşam Merkezinde ayrıca 7 adet derslik ile 3 adet el sanatları satış mağazası yer alacak.Kirazlıtepe Mahallesi’ne ulaşım nasıl gerçekleşir? İETT, 2012 yılında Kirazlıtepe yönünde şu iki hattı daha açtı; 


1 Kirazlıtepe-Acıbadem-Kadıköy ve 15K Kirazlıtepe-Üsküdar. Kirazlıtepe Mahallesi’ndeki cadde ve sokak isimleri nelerdir?ADİLE NAŞİT SOKAĞI, AKAR SOKAĞI, AKŞAM SOKAĞI, ALKAN SOKAĞI, ASKAPTAN SOKAĞI, ATAKAN SOKAĞI, AYVACIK ÇIKMAZI, AYVALIK CADDESİ, AYVALIK ÇIKMAZI, BAHARCIK SOKAĞI, BAKKALARKASI SOKAĞI, BAKKAL SOKAĞI, BARAN SOKAĞI, BASİRET SOKAĞI, BAYRAKLI SOKAĞI, BAYRAM SOKAĞI, BENGÜ SOKAĞI, BOĞAZİÇİ CADDESİ, CAFER SOKAĞI, CAHİDE SOKAĞI, CAMİ ALTI SAYAL SOKAĞI, CAMİ ALTI SAYLAN SOKAĞI, CENNET CAMİİ YOLU SOKAĞI, DAR SOKAĞI, DEREKÖY SOKAĞI, DEREKÖY ÇIKMAZI, DÖNEN SOKAĞI, EMRAH SOKAĞI, FERAH YOLU, FERAH YOLU SOKAĞI, FERAH YOLU ÇIKMAZI, FERHATOĞLU SOKAĞI, FIRINCI SOKAĞI, FISTIKLI BAYIR SOKAĞI, FISTIKLIBAYIR SOKAĞI, GÜLŞENLER SOKAĞI, HACI KAYHAN SOKAĞI, HACI SOKAĞI, ITIR SOKAĞI, IŞILAY ÇIKMAZI ÇIKMAZI, KADER SOKAĞI, KADIRGASOKAĞI, KAHRAMAN SOKAĞI, KANDİL ÇIKMAZI, KARBEYAZ SOKAĞI, KAVAKLI SOKAĞI, KAVUKLU SOKAĞI, KAZDAL CADDESİ, KEŞİF SOKAĞI, KULE SOKAĞI, KULEDİBİ CADDESİ, KÜÇÜK KARACASOKAĞI, KİBAR SOKAĞI, MALKOÇ CADDESİ, MAMAŞOĞLU SOKAĞI, MANZARA SOKAĞI, MAÇKALI SOKAĞI, MEHMETAKİF ERSOY CADDESİ, MESCİT SOKAĞI, MİS SOKAĞI, NARLI SOKAĞI, NATO YOLU ÜSTÜ SOKAĞI, NERGİZ ÇIKMAZI, OKULARKASI MURAT ÇIKMAZI, OKULARKASI SOKAĞI, ORHAN SEYFİ ORHON CADDESİ, PALA SOKAĞI, PİYADE SOKAĞI, REŞAT DOĞAN SOKAĞI, RÜZGARLI SOKAĞI, SAĞLIK SOKAĞI, SAĞLIKOCAĞI SOKAĞI, SERVER ÇIKMAZI, SEVDASOKAĞI, SEÇKİNLER SOKAĞI, SEÇİL SOKAĞI, SUBOYU YOKUŞU SOKAĞI, TOMRUK CADDESİ, TÜRKÖZÜ SOKAĞI, UÇARTEPE SOKAĞI, VUSLAT SOKAĞI, VİZYON SOKAĞI, VİŞNELİ SOKAĞI, YAHYAKEMAL SOKAĞI, ÇALIŞKAN SOKAĞI, ÇUHA SOKAĞI, ÖZEL SOKAĞI, İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU SOKAĞI, ŞEHZADE SOKAĞI, ŞİRVAN SOKAĞI. Kirazlıtepe Mahallesi’nin posta kodu nedir? Kirazlıtepe Mahallesi posta kodu şöyledir; 34682Kirazlıtepe Mahalle Muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir?Adres:  Sağlık Sk. No:2 Kirazlıtepe Mahallesi, Üsküdar, İstanbul 


Telefon:  0216 321 45 45