Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kırşehir Merkez Kayabaşı'nda sözleşmeler imzalandı!

TOKİ Kırşehir Merkez Kayabaşı Mahallesi 1.126 Konut Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yer alan 2+1 konutlar için yedek hak sahipleri için sözleşme dönemi sona erdi..


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Kırşehir Merkez Kayabaşı Mahallesi 1.126 Konut Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yer alan 2+1 konutlar için yedek hak sahipleri, ilan edilen program doğrultusunda, 15 – 27 Mart 2018 tarihleri arasında, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kırşehir Şubesinde Konut Seçim ve Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir. 


Hak sahipleri, konut peşinat bedelini ve masraflarını, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSMV yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kırşehir Şubesinde imzalayacaklardır.


1. Yedek hak sahipleri, ilan edilen programa göre kendisine bildirilen günde, fakat kendi seçim sırası geçtikten sonra, farklı bir saatte seçim yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır. 


2. Kendisine bildirilen günden daha sonraki günlerde sözleşme imzalama işlemleri bitmeden işlem yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır.