Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kızılay

Türkiye’nin başkenti Ankara’nın Çankaya İlçesi’nin semtidir. Kızılay, adını 1970’lerde yıkılan Kızılay Merkez Binası’ndan almıştır.
Kızılay

Kızılay


Kızılay nerededir?


Kızılay Türkiye'nin başkenti Ankara'nın merkezinde bulunan semttir. Kızılay adı nereden gelir?Kızılay Meydanı'nı bünyesinde barındıran semt ismini, 1970'li yılların başında yıkılıncaya kadar mevcut bulunan, Kızılay meydanının hemen yanı başındaki, Kızılay Merkez binasından almıştır. Konumu itibariyle ulaşımı çok kolay olan Kızılay'dan Ankara'nın her tarafına toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir. Metro ve Ankaray'ın merkezi olan semtte dolmuş ve otobüs olanakları da vardır. Kızılay Ankara'nın kalbi konumundadır. Kültür ve eğlence aynı zamanda alışveriş merkezidir. Ünlü Kızılay Meydanı ile ünlenmiştir.


Kızılay Emek İşhanı, Türkiye’de inşa edilen ilk gökdelendir ve Enver Tokay tarafından tasarlanmıştır. Kızılay Meydanı nerededir? Kızılay Meydanı, doğudan Ziya Gökalp Caddesi (Kolej, Kurtuluş), batıdan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (Kısaca GMK Bulvarı) (Demirtepe, Maltepe, Tandoğan), kuzey-güney ekseninde ise Atatürk Bulvarı (Sıhhiye, Ulus, Bakanlıklar, Kavaklıdere) yollarının kesişimindedir. Ankara'nın her tarafından ulaşımı oldukça kolay olan meydanda hem Metro hem de Ankaray istasyonu bulunmaktadır.Kızılay hangi konularda haber oldu?Eskidji, Ankara Kızılay'da sendikaya ait Enerji Otel'i 10 milyon TL'den satıyor! (Emlakkulisi.com, Haziran 2012)


Eskidji, Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası'na ait Ankara, Aydın, Mersin, Burdur, Balıkesir, Konya ve Adana'daki binalarını satışa çıkarıyor


Eskidji, Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası'na ait Ankara'nın Kızılay ilçesindeki Enerji Otel binasını 10 milyon TL'den satışa çıkarıyor. İhalede aynı sendikanın Maltepe'de bulunan binası 4 milyon TL'den; Çankaya'daki üç arsası 6 milyon 886 bin TL, 22 milyon 618 bin TL ve 5 milyon 90 bin TL'den; Maltepe'deki arsası 8 milyon 567 bin TL'den; Mersin Erdemli'deki oteli ise 13 milyon TL'den satışa sunulacak.


Eskidji satış ihalesinde ayrıca sendikanın Burdur Konak mahallesindeki dükkanı 135 bin TL, Balıkesir Güre'deki Adrina Otel 105 milyon TL, Aydın Efeler mahallesindeki mesken 110 bin TL ve bina 170 bin TL, Güzelhisar mahallesindeki arsa 168 bin 750 TL, Konya Meram'da bina 194 bin TL, Adana Seyhan'da 4 adet büro 382 bin TL'den başlayan muhammen bedellerle satılacak.PTT'nin Ankara Kızılay'daki binası otel oluyor, ihaleye çıkarıldı! (Emlakkulisi.com, Haziran 2012)


Ankara'nın Kızılay ilçesindeki PTT binası, otel oluyor. PTT BYS Müdürlüğü, Kızılay'daki binanın otel olarak kiraya verilmesi için ihaleye çıkıldığını ilan etti


Posta ve Telgraf Teşkilatı Biriktirme ve Yardım Sandığı (PTT BYS) Müdürlüğü, sandığa ait Bayındır-2 Sokak No:32 Kızılay / Ankara adresinde bulunan yeni binayı otel işletmeciliğinde kullanılmak üzere kiraya verecek. 

PTT BYS Müdürlüğü tarafından gazeteye verilen ilanda şu ifadeler kullanıldı: 


"Bu işle iştigal eden isteklilerin ihale dökümanını satın almak üzere İzmir 2. Cad. No: 40 Kat: 5 Kızılay/Ankara adresinde PTT BYS Müdürlüğüne başvurabilirler. İstekliler tekliflerini en geç ihale dökümanında belirtilen tarih ve saatte vermeleri gerekmektedir. Tekliflerin geçerli olabilmesi için yukarıda belirtilen adresten ihale dökümanının bedeli karşılığında satın alınması gerekmektedir. İlgililere duyurulur. 

Bilgi için: 0312 418 60 61 PTT BYS Müdürlüğü"