Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kocaeli Darıca'ya metro geliyor!

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, 2014 yılında seçim beyannamesinde bulunan, hayata geçirdikleri, devam eden ve proje aşamasında olan çalışmalarla ilgili bilgi verdi..


Ak Parti Kocaeli milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın da katıldığı toplantıda Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, 2014 yılında seçim beyannamesinde bulunan, hayata geçirdikleri, devam eden ve proje aşamasında olan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.


BİRÇOK PROJE HAYATA GEÇECEK

Başkan Karabacak, 2014 seçimlerinde yapacaklarını vaat ettikleri birçok projeyi tamamladıklarının altını çizerken, yapımı devam eden projelerin yanı sıra proje çizimleri tamamlanan birçok projeyi de yıl içerisinde hayata geçireceklerinin müjdesini verdi. Başkan Karabacak, Darıca sahil 4. Etap Projesi, Balyanoz Koyu Projesi, Çataldağ Mesire Alanı, Kapalı Spor Salonu, Semt Konakları, İskoliye Mektebi, Mini Marina ve çok amaçlı semt sahaları gibi bir çok önemli projenin devam ettiğini söyledi.


ÇALIŞMALAR YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yerel yönetimlerin yaptıkları çalışmaları yakından takip ettiklerini söylerken, seçim dönemine kadar halka verilen sözlerin tamamının hayata geçirilmesi için Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin  koordineli olarak çalışmalarını istedi. Bakan Işık, Kocaeli’de çalışmalarda ağırlığın ulaşıma verildiğini ifade ederek, Metro için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Darıca, Gebze ve Çayırova metro hatlarının Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirdiğini ifade eden Bakan Işık, Darıca’daki askeri alanın ise Darıca Belediyesi’ne devredilerek halkın kullanımına sunulacağını müjdeledi.Gebze Yenigün