Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kocaeli Kandıra’da 77 emekli konutunun kurası çekildi!

TOKİ tarafından, Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen projeden 77 konutun hak sahipleri dün gerçekleşen kura ile belirlendi...


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen projeden 77 konutun hak sahipleri belirlendi. Kura dün Turan Güneş Kültür Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirildi.


Yükseklikleri zemin+3 olan, 2+1 planında inşa edilen konutlar 349 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.


Kocaeli Kandıra’da sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırıldı. Proje genelinde 270 konutun yanı sıra cami de bulunuyor.


Kocaeli Kandıra’da 77 emekli konutunun kurası çekildi!


Yerleşim alanının yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedeflenen proje, yöresel mimari tarzda inşa edildi. 


Projede; bina cephelerinde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söve ve kat silmeleri kullanıldı.


TOKİ, “İkinci Bahar Projesi” ile farklı şehirlerde aşamalı olarak hayata geçirilen konut projelerinden konut sahibi olmayan emekliler için yüzde 25 kontenjan ayırıyor. Ayrıca talep örgütlenmesi modeli ile de valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin talepleri alınarak yeni konut projeleri hayata geçiriliyor.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016