Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kocaeli Stadı açılıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından toplam 89 bin metrekare arazi üzerinde yapımı tamamlanan stadyum açılıyor...


Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından toplam 89 bin metrekare arazi üzerinde yapımı tamamlanan stadyum, mimarisiyle kentin simgesi olan pişmaniyenin çekme anını çağrıştırıyor.


Yeni stat, "Körfez efsanesi" olarak adlandırılan Kocaelispor'un maçlarına ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin de ev sahipliğine aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) finalleri için belirlenen stadyumlar arasında gösterilen Kocaeli Stadı, bölgenin modern spor komplekslerinden biri olarak ön plana çıkıyor.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, saha zeminlerinin en önemli sorunlarından biri olarak gösterilen sıcaklık değişimlerine karşı stadyumun çimleri, yerden ısıtmalı ve soğutmalı olarak çalışıyor. Yaklaşık 160 milyon lira maliyetle inşa edilen statta 50 loca ile toplam bin 741 araç kapasiteli açık ve kapalı otopark yer alıyor.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016