Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kocaeli Stadyumu'nun inşaatı tamamlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü himayelerinde TOKİ tarafından Kocaeli'de yapılan Kocaeli Stadyumu'nun inşaatı tamamlandı.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü himayelerinde TOKİ  tarafından Kocaeli'de yapılan Kocaeli Stadyumu'nun inşaatı tamamlandı. Stadyum, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edildi. 


Bölgenin en modern spor komplekslerinden biri olarak gösterilen Kocaeli Stadyumu, 89 bin metrekare alan üzerinde inşa edildi.


Kentin simgesi olan pişmaniyenin çekme anı görünümündeki dış cephesiyle ilgi çeken Stadyum 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) finalleri için belirlenen stadyumlar arasında gösteriliyor.


33 bin koltuklu olarak dizayn edilen stadyum 264 kamerayla izleniyor. Stadyumda ayrıca engelliler için 160 koltuklu bölüm bulunuyor. 


"Muazzam bir stadyum yapıldı"

Kocaelispor'un yönetim kurulu üyesi Ceyhun Hoşdil, Kocaeli Stadyumu ile ilgili AA muhabiri Yıldız'a açıklamalarda bulundu. Hoşdil, "Kulüp olarak 2 Türkiye Kupası kazandık, Süper Lig'de ciddi başarılar elde ettik. Oradan ayrılırken de biraz hüzünlüyüz. İsmetpaşa, bizim için değeri olan bir yer ama sonuçta orası eski bir yapı. Taraftarların yeni beklentileri var. Muazzam bir stadyum yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Burada şu anda TOKİ'den Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne devri yapıldı. Tahmin ediyorum 1 ay içinde orada futbol oynayabilecek durumda olacağız." dedi.


"Yeni stadyum, taraftar sayısını daha da arttırır"

Kocaeli'ye yakışır bir stadyum inşa edildiğini ifade eden Hoşdil,"Ümit ediyorum o stadyumda da inşallah Kocaelispor tekrar Süper Lig'de, hatta Avrupa'da mücadele edecek ve başarılara imza atacak. Kocaeli futbol kenti, insanlar futbolu iyi takip ediyor. Maçlarımıza gelen ciddi bir taraftar sayımız var. Yaklaşık 10 bin taraftar ortalamasıyla futbol oynuyoruz. Bölgesel Amatör Lig'de 22 bin taraftar karşısında oynadık. Yeni stat, fiziki şartları çok daha iyi ve konforlu bir yer." şeklinde açıklamalarda bulundu. 

 

Kocaeli Stadyumu görselleri


Kocaeli Stadyumu


Kocaeli Stadyumu


Kocaeli Stadyumu


Kocaeli Stadyumu


Kocaeli Stadyumu

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016