Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Koçtaş

Tamirden dekorasyona kadar ev ve bahçe ile ilgili her şeyin bulunabildiği mağazalar zinciri. Koçtaş, Türkiye’nin 20 ilinde 39 mağaza açtı.Koçtaş

KoçtaşKoçtaş ne zaman kuruldu?Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, ilk mağazasını 1996 yılında İzmir Bornova’da açtı. Bunu Antalya, İzmir Balçova ve Bodrum mağazaları takip etti. 2000 yılında Avrupa’da pazar lideri ve ev geliştirme perakendeciliğinde dünya üçüncüsü B&Q ile imzalanan ortaklık anlaşmasından sonra mağaza açılışları devam etti. Koçtaş mağazaları hangi AVM’lerde?İstanbul’da Kartal, Şişli Cevahir AVM, Yenibosna, Göztepe Optimum Avm, Beylikdüzü, Bahçeşehir Akbatı AVM, Ataşehir Brandium AVM ve Eyüp Vialand AVM ’de, Ankara Ankamall, Çankaya 365 AVM ve Eryaman’da, İzmir Bornova, Balçova, Mavişehir ve Gaziemir’de, Antalya Topçular, Özdilekpark AVM ve Alanya’da, Bursa Korupark AVM, Osmangazi ve Nilüfer Carrefour AVM’de, Edremit, Kuşadası, Bodrum, İzmit, Gebze, Mersin Forum AVM, Trabzon Forum AVM, Adana Optimum AVM, Eskişehir, Konya, Kayseri Forum ve Optimall AVM'de, Malatya, Denizli, Afyon, Adapazarı ve Kahramanmaraş Piazza AVM'de mağazaları bulunan Koçtaş, güçlü yerel tedarik zinciri ve uluslararası satın alma gücü sayesinde, yerli ve ithal çok sayıda markanın ürünlerini uygun fiyat ve kolay ödeme avantajıyla tüketicilere sunuyor. Koçtaş’ın 20 ilde, 39 mağazasındaki toplam satış alanı 200.000 m2’yi aşıyor. Koçtaş ne satıyor?Koçtaş mağazalarında dekoratif ürünlerden mobilyaya, ev tekstili ürünlerinden mutfak, banyo ve seramiğe, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine, genç odasından hazır perdeye, halıdan boyaya ve parkeye kadar on binlerce ürün satılıyor. 


Evini güzelleştirmek, kullandığı ürünlerle yaşam standardını yükseltmek isteyen tüketiciler, dilerlerse Koçtaş’tan anahtar teslimi ev yenileme hizmeti alabiliyorlar. Tespit için keşif, projelendirme ve sunulan projenin bütçelendirilmesini yapan Koçtaş, uygulama aşamasında da kapsamlı hizmet vererek tüketiciye komple çözümler sunuyor. Koçtaş’ın dekorasyon hizmeti nedir?Koçtaş’ın uzman kadrosu, ev dekorasyonuyla ilgili tüm karar süreçlerinde müşterilere destek oluyor, ürün ve hizmetlerle ilgili tüm sorularını yanıtlıyor. Koçtaş, global trendleri yakından takip ederek, ev dekorasyonunda ön plana çıkan detayları belirliyor.Koçtaş, hangi firmaların ortaklığıyla kuruldu? Koç Holding: 1938 yılında Koç Ticaret A.Ş. kurulur. Koç Topluluğu'nu meydana getiren girişimlerin temeli ve gelişme merkezi olan şirketin bir özelliği de çalışanlarını kâra ortak eden ilk Türk şirketi olmasıdır. Bu dönemde yabancı temsilcilikler alınır. ABD'deki ilk Türk şirketi olan Ram Commercial Corporation kurulur.


Koç Topluluğu'nun iş alanları önemli ölçüde genişler. Topluluk artık otomotivden beyaz eşyaya, zirai aletlerden mensucata, likit petrol gazından ısıtma teçhizatına, gıda sanayi ve perakendeciliğinden turizm, finans ve sigortacılık hizmetlerine kadar yaygın bir alanda çalışmaktadır. 


Ulaşılması hedeflenen hızlı büyüme ve gelişmeyi, daha uygun bir örgütleme ve daha kurumsal bir yapı altında gerçekleştirebilmek amacıyla 1963'te Koç Holding A.Ş. kurulur. Vehbi Koç, Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı olur. 


Koç Topluluğu cirosu, ihracatı, İMKB'deki payı ve çalışan sayısı ile Türkiye'nin en büyük şirketler topluluğudur. Ulusal ve uluslararası platformda aldığı ödüllerle Türkiye ekonomisinin itici gücü olan ve dünyadaki konumunu sürekli güçlendiren Koç Holding bugün dünyanın 273'ncü büyük şirketidir. 


Kingfisher: 1980’li yıllarda kurulan ve uluslararası ev geliştime perakendeciliği sektöründe bir dev haline gelen Kingfisher, aralarında İngiltere, Fransa, Türkiye, Çin, İrlanda, İspanya, Rusya ve Polonya'nın da bulunduğu toplam sekiz ülkede faaliyet göstermektedir. Kuruluşun, büyüklükleri 5 bin ile 14 bin m2 arasında değişen 850'yi aşkın mağazasında, 45 binden fazla ürün çeşidi ile haftada yaklaşık 6 milyon müşteriye hizmet sunulmaktadır. 


Avrupa'nın lider ev geliştirme perakendecisi olan Kingfisher bulunduğu ülkeler arasında İngiltere, Fransa, Polonya, Türkiye ve Çin'de bulunduğu sektörün lideri konumundadır. Kingfisher Şirketler Topluluğu'nun markaları B&Q, Castorama, Brico Dépot ve Screwfix’dir.Koçtaş hangi ödüllerin sahibi oldu? 23.Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri’nde”En İyi Reklam Müziği” kategorisinde Nisan ayında yapılan imaj kampanyası müziği ile birincilik ödülü Koçtaş’ın !


Başarıya Yürüyenler 2011 yarışmasında birinciliği Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu kazandı !

Capital ve Johnnie Walker’ın birlikte gerçekleştirdiği "Başarıya Yürüyenler" yarışması oylamasına 100 binin üzerinde kişi katıldı. Oylamaya katılanlarla beraber aralarında Capital CEO Club Başkanı Akın Öngör, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Subaşı , Hürriyet İK Editörü Serdar Devrim, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar’ın da bulundugu jüri değerlendirmesi sonucunda, Türkiye’nin 40 yaş ve altındaki en başarılı genel müdürü Alp Önder Özpamukçu seçildi.Koçtaş, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nin gerçekleştirdiği ‘En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması’nda birincilik elde etti!


AYD’nin GfK Türkiye işbirliği ile 11 ilde toplam 1222 alışveriş merkezi ziyaretçisi ile gerçekleştirdiği ’En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması’nın sonuçlarına göre Koçtaş, dekorasyon-mobilya kategorisinde tüketicinin en çok beğendiği ve tercih ettiği marka seçildi. Araştırmada, ‘Bir markanın içinde bulunduğu AVM’nin tercih edilmesine etkisi’ de analiz edildi. Buna göre Koçtaş, tüketicinin en çok beğendiği ve tercih ettiği 10 marka arasına girdi ve ‘dekorasyon-mobilya’ kategorisinde birinci oldu. Koçtaş 2010 yılının Süpermarkaları arasında yerini aldı!


86 ülkede faaliyet gösteren Superbrand jürisi ve Nielsen araştırma firmasının 1.635 tüketici arasında yaptığı anket sonucunda Koçtaş 2010 yılının Süpermarkalarından biri olarak seçildi. Tüketicilerin bilinçli veya bilnçaltı arzuladığı, tanıdığı ve bir ücret ödeyerek sahip olmak istediği, duygusal veya fiziksel avantajları diğer markalara göre çok daha yüksek oranda sunan markalar ‘Süpermarka’ olarak adlandırılıyor. 2010 yılı için Süpermarka seçiminde kriterlere uygun 1.046 firmadan ilk olarak jüri elemeleri yapılarak liste 306 markaya indirilmiş, akabinde tüketici oylaması ile 117 marka Süpermarka olarak belirlenmiştir.2009 Perakende Güneşi Ödüllerinde ‘En Başarılı Profesyonel Yönetici’ olarak Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu seçildi!


Koçtaş, perakende dünyasının heyecanla beklediği önemli ve anlamlı bir ödüle layık görüldü. Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Perakende Güneşi Ödülleri gecesinde ‘Marketler’ kategorisinde ‘En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü’ ile onurlandırıldı. Ekim 2009’da Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı Perakende Güneşi ödül töreninde Alp Özpamukçu “Bu anlamlı ve güzel geceye emeği geçen; beni ve Koçtaş’ı bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederim. Perakendecilik bir takım oyunudur. Bu oyunda tüm ekibimin, yöneticilerimin ve bütün çalışanlarımın emeği var. Ödülü onlar adına alıyorum” dedi. ‘2008 Vitrin Tasarımı Yarışması’nda Koçtaş’a İkincilik Ödülü


Ev geliştirme sektörü lideri Koçtaş, Yürekli Training-Conference-Consulting firması tarafından World sponsorluğunda düzenlenen “World Yılın Vitrini Yarışması”nda banyo vitrini tasarımıyla ikinci oldu. Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen ödül töreninde Koçtaş adına ödülü Pazarlama ve Mağaza Planlama Direktörü Arzu Aslan Kesimer aldı.Koçtaş’ın yönetiminde kimler var? 


Koçtaş


Koçtaş’ın yönetim kurulunda kimler var?


Koçtaş
Koçtaş’ın iletişim bilgileri neler? GENEL MÜDÜRLÜK


Adres: Taşdelen Mahallesi, Sırrı Çelik Bulvarı No:5 34788 Çekmeköy - İSTANBUL


Telefon: (216) 430 03 00


Faks: (216) 484 43 13


Koçtaş Müşteri ve Telefonla Sipariş Hattı


0850 210 5050


En yakın Koçtaş mağazası için tıklayın


Web Adresi: www.koctas.com.trÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura