Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Konak Tramvayı inşaat çalışmalarında sona doğru!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çevreci, ekonomik ve konforlu kent ulaşımı için yapımına devam ettiği Konak Tramvayı'nda yeni bir aşamaya daha geçiliyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çevreci, ekonomik ve konforlu kent ulaşımı için yapımına devam ettiği Konak Tramvayı'nda yeni bir aşamaya daha geçiliyor. Proje kapsamında, Konak Tramvayı'nın güzergahı üzerinde bulunan Şair Eşref Bulvarı’ndaki hat imalat çalışmalarını Lozan Meydanı ile Alsancak Camii arasında geçtiğimiz aylarda başlatan ve Montrö Meydanı hariç olmak üzere Gazi Bulvarı'na kadar tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da Ali Çetinkaya Bulvarı, Gazi Bulvarı (yol geçişleri hariç), Alsancak Sait Altınordu – Vahap Özaltay meydanları arasındaki çalışmaları tamamlamıştı.  


Halen Cumhuriyet Bulvarı, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ve Meles Köprüsü ile Halkapınar Depo Sahası arasında kalan Halkapınar geçiş köprüsü üzerinde de hat imalat çalışmaları devam ediyor. 


15 günde tamamlanacak 


10 Eylül 2017 Pazar günü ise projenin en kritik aşamalarından birine daha geçilmiş olacak. Kent merkezindeki iki önemli arter, Şair Eşref Bulvarı ve Gazi Bulvarı kesişiminde hat imalatları başlayacak. İlk etapta Konak’a gidiş yönü tek şerit kapatılarak hat çalışmalarına başlanırken, araç trafiği kavşakta kalan iki şerit üzerinden kontrollü olarak sağlanacak. Basmane-Konak yönünde yapılacak ilk etap çalışmaları tamamlandıktan sonra 2. etapta Basmane’ye gidiş yönü tek şerit kapatılarak hat çalışmaları devam edecek.  


İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri Şair Eşref Bulvarı-Gazi Bulvarı kesişiminde yapılacak hat döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarını 15 gün içinde tamamlamayı planlıyor. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi