Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

KONE Asansör

Finlandiya merkezli asansör, yürüyen merdiven ve yollar üreten firmadır. KONE Asansör San.ve Tic. A.Ş., Türkiye’de 1987 yılında kurulmuştur. KONE, 1996 yılında Türk firmasını satın almıştır.KONE Asansör

KONEKONE hangi alanda faaliyet gösteriyor?


KONE, asansör ve yürüyen merpenler  için yenilikçi ve eko-etkin çözümler sunmaktadır. 


KONE, Hız ve esneklik özelliklerinin yanı sıra KONE MonoSpace®, KONE MaxiSpace™ ve KONE InnoTrack™ gibi buluşlarla bir teknoloji lideri haline gelmiştir. Bu buluşlar Chicago’da bulunan Trump Tower, Londra’daki 30 St Mary Axe binası, Ambterdam’daki Schiphol Havalimanı ve Pekin Büyük Ulusal Tiyatrosu gibi mimari alanında dönüm noktası oluşturan binalarda kullanılmaktadır.KONE, 2012’de kaç milyar Euro’luk satış yaptı?


KONE’de 50 ülkede yerel ve global olarak hizmet veren 40,000 uzman çalışmaktadır. 2012 yılında KONE'nin net satış rakamı 6,3 milyar Euro olmuştur.KONE Türkiye ne zaman kuruldu?


KONE Asansör San.ve Tic. A.Ş. ile dünyanın asansör konusundaki önder firmalarından KONE CORPORATION (Finlandiya) inşaat, sanayi ve turizm sektörlerindeki hızlı gelişmelere paralel olarak, Türkiye'de modern, yüksek hızlı, ileri teknoloji ürünü, elektronik kontrollü asansörlere duyulan talebi, Türkiye koşullarında en uygun şekilde karşılamak üzere 1987 yılında Türkiye'de bu sektördeki İLK yabancı sermaye ortaklık (Joint Venture) şirketini kurmuşlardır.


Daha sonra KONE Corporation, 1996 yılında KONE Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi tüm hisselerini alarak bünyesine katmıştır.


KONE Corporation firmasının direkt sermaye ve teknolojisi ile faaliyet gösteren KONE Türkiye, böylece direkt destek ve bakım imkanlarını müşterilerinin hizmetine sunabilmektedir.KONE Corporation firmasının tarihçesi nedir?


KONE Corporation asansör konusuyla 1910 yılından beri iştigal etmektedir. Dünyadaki yaklaşık 50 ülkedeki organizasyonlarında yaklaşık 32,500 kişi çalıştırmakta, dünya çapında 250.000'nin üzerinde müşteriye hizmet vermekte ve 650,000 adedin üzerinde asansörün bakımını üstlenmektedir.Asansör pazarının % 20’sine, yürüyen merpen ve yürüyen yol pazarının ise % 40’ına sahiptir.


Daha önceleri yürüyen merpen ve yürüyen yol konularında Orenstein & Koppel markası ile hizmet vermekte olan KONE Corporation, bu firmayı da bünyesine katarak KONE markası ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 


Çok sayıda KONE (O&K) y.merpen ve yolları halen dünyanın belli başlı ağır hizmet veren metro istasyonlarında ve büyük iş merkezlerinde faaliyettedir. Türkiye’de de İzmir Metro başta olmak üzere birçok tesiste KONE yürüyen merpen ve yürüyen yolları mevcuttur.KONE asansörleri hangi projelerde kullanıldı?


Konut; Anthill Residence, Astrum Towers, Portakal Çiçeği Residence/ Ankara, Saim Uzunal Apartmanı ve Uphill Court.Ofis; Ankara Sanayi Odası, Seyrantepe Plaza ve TepeKule İş Merkezi.

    


Alışveriş merkezi; Gordion, M1 Metro Meydan AVM, Starcity Alışveriş Merkezi, Viaport ve World Atlantis.

    


Otel; Adam & Eve, Divan İstanbul Asia Otel ve Süzer/The Ritz Carlton.


Hastane; Medical Park ve Siyami Ersek.


Eğitim ve Eğlence;  Muğla Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi. 

 


KONE Türkiye, hangi illerde var?


KONE Türkiye, İstanbul Merkez Ofisi dışında, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir Bölge Müdürlükleri ile Adana, Eskişehir , Kayseri, Kıbrıs, Malatya, Rize ve Zonguldak  gibi şehirlerde bulunan Yetkili Bölge Yüklenicileri ile tüm kullanıcılara, en üst düzeyde satış öncesi ve sonrası destek hizmetlerini sunabilmektedir.KONE asansör çözümleri nelerdir?


İdeal çözümün seçilmesi üç adımdan oluşur:


Asansör için gerekli olan kapasiteyi belirleme ve binanın stil ve yapısına en iyi uyan kabin iç düzenini belirleme… 


Yeni ve mevcut binalardaki asansör çözümleri


KONE AsansörKONE Türkiye iletişim bilgileri nelerdir?


Genel İletişim Numarası: 444 56 63

24 saat kesintisiz arıza ihbar hattı: 444 26 90


İstanbul Merkez


Adres: İçerenköy Mah. Değirmenyolu Cad. No:28 Asiaofispark B Blok D:3 Kat:2 34752 Ataşehir/İstanbul

Tel: 0216 4445663

Faks: 0216 4645669-70

Açık olduğu saatler: 08:30- 18:00

Web Adresi: www.kone.com
Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura, 3. Havalimanı