Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Konutta 20 yıl vade kampanyasına GYODER ve KONUTDER de katıldı!

Dün Emlak Konut GYO öncülüğünde 30 projede başlayan 20 yıl vadeli kampanyaya GYODER VE KONUTDER üyelerinin 75 projesi daha dahil oldu..


Emlak Konut GYO’nun ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ adıyla düzenlediği 20 yıl vadeli kampanya dün başladı. 30 projede 15 bin bağımsız bölümü kapsayan kampanyaya sektörden destek yağdı. Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) üyelerinin de katılacağını açıkladığı kampanyaya 33 firma 75 konut projesiyle dahil oldu. Böylece 31 Mart’a kadar 240 ay vadeli satılacak konut sayısı 15 binden 50 bine kadar çıktı. Kampanya ile GYODER üyelerinin markalı konutları, 240 ay vadede yüzde 0.75-0.85 arasında faizle satılacak.


Emlak Konut GYO’nun projelerinde ise yüzde 5 peşinat karşılığında 60 ayda sıfır, 120 ayda yüzde 0.45, 240 ayda yüzde 0.79 faiz oranı ile ev sahibi olunabilecek.


Uzun vadeli ve düşük faizli konut satışı kampanyasının ev sahibi olmak isteyen orta gelirliler için büyük bir fırsat olduğunu belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, şunları söyledi:


Orta gelirliye fırsat

“GYODER’in destek verdiği, ikinci ‘güç birliği’ kampanyasıyla; maliyetlerin ve konut fiyatlarının arttığı bir süreçte, vatandaşın konut sahibi olması kolaylaştırılarak önemli bir adım atılıyor. Daha önce yaptığımız ‘güç birliği’ kampanyasında gördük ki, konut almak isteyenler faiz oranları ve uzun vadeli ödeme seçeneklerine duyarlı. Sektör temsilcileri olarak biz de vadeleri uzatıp daha fazla insana ulaşmayı hedefledik. 240 ay vadeli konut kampanyasının faiz oranlarına baktığımızda, 0.75-0.85 bandının, bugünkü Türkiye şartlarında sürdürülebilir bir faiz oranı olduğunu söyleyebiliriz. Firmalarımız ve bankalarımızın fedakarlığı ile Türkiye’de ilk kez 240 ay vade ile satılacak konutlarla, orta gelir grubuna ev sahibi olma imkanı sağlayan kampanyayı destekliyoruz.”


Hangi firmalar 240 ay vadeli kampanyaya dahil oldu

 1. Akkuş Gayrimenkul
 2. AND Gayrimenkul
 3. ANT Yapı
 4. Arıkan Yapı
 5. Babacan Holding
 6. Bak Yapı
 7. Cathay Group
 8. Dap Yapı
 9. Demir İnşaat
 10. DKY İnşaat
 11. Ege Yapı
 12. Extensa İstanbul
 13. EYG Grup
 14. Gedizler Yapı
 15. İş GYO
 16. Kiler GYO
 17. Kuzu Grup
 18. Mar Yapı
 19. NEF
 20. Ortadoğu Grup
 21. Pana Yapı
 22. Piyalepaşa Gayrimenkul
 23. Sinpaş GYO
 24. Sinpaş Yapı
 25. Sur Yapı
 26. Tahincioğlu
 27. Tekfen Emlak
 28. Torunlar GYO
 29. Toya Yapı
 30. Akzirve
 31. Çukurova Gayrimenkul
 32. Fuzul İnşaat


50 konutla katılıyor

EMLAK Konut GYO’nun 1 Şubat’ta başlayan konutta 20 yıl vade kampanyasına Siyahkalem de KÖY projesi ile katılıyor. KÖY, Emlak Konut’un “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyası çerçevesinde, 20 yıl vadeli konut satışı için birinci etapta yer alan 50 konutunu ayırdı.


Taksitler teslimden sonra

NEF, 240 ay vadeli konut satışı kampanyasına 4 projesiyle destek olma kararı aldı. Nef Ataköy Residence, Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe ile İş GYO-Nef ortak projesi İnistanbul Topkapı ile kampanyaya destek veren Nef, taksitleri teslimden sonra başlatıyor.


Peşinatı da sıfırladı

SUR Yapı, tarihi kampanyaya ek olarak ‘Olur Olur Bal Gibi Olur’ kampanyasını da sürdürüyor. Sur Yapı tüm ödeme seçeneklerinde sıfır peşinat imkanı sunuyor. Ayrıca peşin ve peşin banka kredili ödemelerde yüzde 10 10 indirim uyguluyor. Sur Yapı’nın 3’ü yeni 12 projesinde 4 bin 423 konut, 400 A plus ofis ve ticari alan kampanya kapsamında yer alıyor.


Tapular hemen teslim

EGE Yapı, Emlak Konut GYO öncülüğünde, konut ve bankacılık sektörünün birlikte hayata geçirdiği tarihi kampanyaya destek Batışehir ile destek veriyor. Batışehir’de daire sahipleri kira öder gibi ev sahibi olurken, tapularını da hemen alabiliyor. Daire fiyatları 365 bin liradan başlıyor.


İlk gün ilgisi

Dün başlayan 20 yıl vadeli kampanyaya vatandaşlar ilk gününde yoğun ilgi gösterdi.


Vatan