Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Konutta kazandıran ipuçları!

Gayrimenkule olan talep fiyatları artıyor. Bu durum konut yatırımı yapacaklara kazanç vaad ediyor. Yatırımda kazanmak için bilmeniz gerekenler sizler için araştırıldı.


Türkiye'nin nüfusu hızla artıyor. Belirli oranda göç alan ülkemizde konuta talep hız kesmiyor. Yeni gayrimenkul ihtiyaçları fiyatlara da yansıyor. Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapmak karlı ve iyi bir yatırım fikri olarak görülüyor.


Arz arttıkça, fiyatta artıyor

Gayrimenkul sektörü arz-talep dengesine göre ilerliyor. Ülkemizde talep arttıkça konut fiyatları artış gösteriyor. Bu durum konut yatırımı yapacaklara kazanç vaad ediyor. 


Pazarlık yapın

Gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünen vatandaşların dikkat etmesi gereken hususlar bulunuyor. Alacağınız evi en uygun fiyata bulmak  kar elde etmenin ilk adımı olarak biliniyor. Ev almaya karar verdikten sonra mutlaka pazarlık yapın. 


Evin konumu ve bina yaşına dikkat

Ev alırken dikkat etmeniz gereken durumlardan biri de evin konumu ve bina yaşıdır. Yeni yapılaşmaya başlayan bölgelerden ev alarak kazanç elde edebilirsiniz. 


En düşük Esenyurt, en yüksek Sarıyer

İstanbul'da en çok ev Kadıköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Bahçelievler'de aranıyor. İstanbul'da en düşük ev fiyatları Esenyurt'ta, en yüksek ev fiyatları Sarıyer'de yer alıyor.