Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Konya Ereğli Devlet Hastanesi'nde sona doğru!

Konya II Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Haşan Küçükkendirci, "İnşaat sürecinde geçmişte elimizde olmayan bir takım sıkıntılar yaşansa da, artık hastanemizin açılış için gün saydığım söyleyebiliriz." dedi..


Konya II Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Haşan Küçükkendirci, yapımı tamamlanan Ereğli Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.


Ereğli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emine Pekkirişd ve Ereğli Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz.Dr. Haşan Beyhekim ile birlikte hastane inşaatım inceleyen Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Haşan Küçükkendirci, geçici kabul işlemleri başlatılan inşaatın son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Yenilenen ihaleden sonra hız kazanan inşaatın geçici kabul işlemlerinin başladığını söyleyen Küçükkendirci, "İnşaat sürecinde geçmişte elimizde olmayan bir takım sıkıntılar yaşansa da, artık hastanemizin açılış için gün saydığım söyleyebiliriz. Nitelikleriyle çok konuşulacak ve ön plana çıkacak bir hastane, örneğin her odada banyo, tuvalet, televizyon, buzdolabı, refakatçi yatağı bulunacak. Hasta odaları en çok ikişer kişilik planlandı. İnsanlarımıza evlerindeki konforu aratmayacak birçok detay yer alacak. Son teknoloji tıbbi ekipmanlarla donatılmış, ergonomik ve modem bir hastane ile Ereğli halkımıza sunulan sağlık hizmetleri yeni bir boyut kazanacak" ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığı tarafımdan Toplu Konut İdaresi kontrolörlüğünde 93 bin 760 m2 arsa içerisinde, 6 bin 570 metrekare oturum alanı üzerinde inşa edilen Ereğli Devlet Hastanesi, 32 bin 105 metrekare kapak alanda, 200 yatak kapasitesi ile Ereğli ve komşu ilçelere hizmet verecek. Anadolu'da Bugün