Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Konya Gayrimenkul Fuarı 19 Nisan'da kapılarını açıyor!

Konya Gayrimenkul Fuarı 19 Nisan'da kapılarını açıyor. Eş zamanlı düzenlenecek olan Konya Gayrimenkul, İnşaat, Kent ve Mobilya Fuarları sektörler arasında sinerji yaratacak..


Konya Gayrimenkul Fuarı 2. Konut, İşyeri, Arsa, Yatırım Finansman Fuarı, Konya İnşaat Fuarı 15. Yapı, İnşaat Malzemeleri, İş ve İnşaat Makineleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Tesisat ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı, Konya Kent 2018 14. Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, Yangın Güvenliği ve İtfaiye – Belediye Hizmet Araçları Fuarı, Konya Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı 2018 8. Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon, Beyaz Eşya, Ev Tekstili, Ev Elektroniği ve Gereçleri Fuarı eş zamanlı olarak Konya Ticaret Odası -Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuar, 19-22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.


Fuarla ilgili açıklama yapan Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Ayyıldız, "Eş zamanlı düzenlenecek olan Konya Gayrimenkul, İnşaat, Kent ve Mobilya Fuarları sektörler arasında sinerji yaratacak. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya-dekorasyon firmalarının ve Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan belediye başkanları, daire başkanları ve ilgili müdürlüklerin buluşacağı fuarda, yeni iş birliklerinden doğacak etkileşimin yerel piyasayı da canlandırmasını bekliyoruz. İnşaat firmaları dışında, bankalar, gayrimenkul değerleme kuruluşları ve emlakçılar da fuarda yerini alacak. Günümüzde ciddi önem kazanan kentsel dönüşüm konusunda da ziyaretçiler fuarda bilgilendirilecekler. Bu yıl 40 bin metrekarelik alanda 217 firmanın katılımıyla hazırlanan fuarlara, yurt içi ve yurt dışından 40 bine yakın ziyaretçi bekliyoruz." dedi.


İnşaat sektörünün ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu ifade eden Ayyıldız, "İnşaat sektörü gelişmiş ve gelişmekte olan birçok ülkede olduğu gibi, ülkemizde de gerek yarattığı katma değer, gerekse istihdam açısından Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri haline gelmiştir. Yine yoğun iş gücü kullanımı sayesinde tarımdan sonra en yüksek istihdamı sağlayan sektördür. TİMFED ve KONTİMDER’in değerli destekleriyle bu sene on beşincisini düzenleyeceğimiz Konya İnşaat Fuarı her geçen gün büyümektedir. Bugün geldiğimiz noktada birçok ulusal ve uluslararası firma fuarda yerini aldı. Konya İnşaat Fuarı’nda yapı malzemelerinden mutfak-banyo mobilyalarına, izolasyondan kapı-pencere, cephe sistemlerine, vitrifiye ürünlerden, boyaya kadar en geniş ürün yelpazesinde inşaat malzemelerine ait her türlü ihtiyaç profesyonel ziyaretçilerle buluşacak. " diye konuştu.


Fuarlar; 19 – 20 – 21 Nisan 2018 tarihlerinde 10.00 – 19.00, 22 Nisan 2018 Pazar günü ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.