Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Küçükçalık İnşaat – Küçükçalık Holding - İstanbul

Bostancı Paragon projesini hayata geçiren, 2013 sonuna kadar da Kurtköy’de yeni bir konut projesine başlayacak olan firmadır. Küçükçalık İnşaat, Küçükçalık Şirketler Grubu bünyesinde Emintaş İnşaat ile birlikte faaliyet göstermektedir.Küçükçalık İnşaat – Küçükçalık Holding - İstanbul

Bostancı Paragon Küçükçalık İnşaat ne zaman kuruldu? 


Küçükçalık İnşaat, 2010 yılında kuruldu. İnşaat faaliyetlerine konut, alışverişmerkezi ve sanayi sitesi inşa eden Emintaş İnşaat’a kardeş gelen firma, İstanbul’un Anadolu yakasındaki Kadıköy’de Bostancı Paragon Residence projesini hayata geçiriyor. Küçükçalık İnşaat, 2013 sonuna kadar Kurtköy’de yeni bir markalı konut projesi hayata geçirmeyi planlıyor. 


Küçükçalık İnşaat’ın Paragon Residence projesi hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!Küçükçalık İnşaat’tan önce kurulan Emintaş İnşaat hakkında detaylı bilgiler neler?


Küçükçalık Şirketler Grubu bünyesinde konut, AVM, iş merkezi ve sanayi sitesi inşa eden Emintaş İnşaat, Küçükçalık İnşaat’ın kurulmasıyla gayrimenkul geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin tarihçesi nedir?


Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş. 1975 yılında kurulmuş, inşaat işleriyle iştigal eden bir firmadır.

Firma bugüne kadar Konut İnşaatları, Sanayi Siteleri, Ticaret Merkezleri, Alışveriş Merkezi inşaatlarıyla İstanbul’a önemli yapılar kazandırmış, önemli istihdam alanları yaratmıştır.Emintaş İnşaat kimler tarafından yönetilmektedir?


Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş. hissedarları; Küçükçalık Tekstil, İzbal İnşaat, Alikişioğlu İnşaat ve Kadıköy Şifa Hastanesi sahiplerinden oluşmaktadır.


Yönetim kurulu üyelerinin isimleri aşağıda verilmiştir:


Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri


Yaşar KÜÇÜKÇALIK Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet BALDÖKTÜ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Vedat ALİKİŞOĞLU Yönetim Kurulu Üyesi

Buket PİLAVCI Yönetim Kurulu Üyesi

Yılmaz KÜÇÜKÇALIK Yönetim Kurulu ÜyesiKüçükçalık İnşaat’ın ağabeyi Emintaş İnşaat’ın tarihçesi nedir? 


Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş. 1975 yılında kurulmuş, inşaat ve emlak işleriyle iştigal eden bir şirkettir. Şirket Hissedarları; Küçükçalık Tekstil, İzbal İnşaat, Alikişioğlu İnşaat ve Kadıköy Şifa Hastanesi sahiplerinden oluşmaktadır. Şirketin yapmış olduğu işleri aşağıda ana gruplar halinde toplayabiliriz.


Kadıköy Hırdavatçılar Çarşısının, 1976 yılı sonunda yapılması ile başlayan inşaat faaliyetlerimiz, 1977 yılında İstanbul yakası, Bayrampaşa semtine kaymıştır. Küçük sanayi sitelerinin başlangıcı olan bu site, İstanbul’a çatı otoparklı ve rampalı sistemi tanıtması yönünden büyük önem kazanmıştır.

1983-1985 yılları arasında, Maltepe Sanayi Sitesi ve Kadıköy yakasında Erenköy Konut Sitesi inşaatlarına başlanmıştır.


1986-1987 yılları arasında, Maltepe Sanayi Sitesi ve Kadıköy yakasında Erenköy Konut Sitesi ve Topçular Siteleri bitirilmiştir. 1988-1989 yıllarında, Binatlı Sanayi Sitesi, Akel Sanayi Sitesi, Yüksel Ocak Sanayi Sitesi inşaatları İstanbul yakasına kazandırılmıştır.


1990-1993 yıları arasında, Kadıköy yakasında, Çamlık konut Sitesi ve Erenköy–2 Konut Siteleri, İstanbul yakasında Onur Sanayi Sitesi, Dinçol Sanayi Sitesi, Ulubatlı Sanayi Sitesi ve Yusuf Atlı Sanayi Siteleri bitirilmiştir.


1994-1995 yıllarında Erka-1 ve Erka-2 Sanayi Siteleri, Ulubatlı-2 Sanayi Sitesi, Toker ve Orpaş Sanayi Siteleri bitirilmiştir.


1995 yılında Zeytinburnu İlçesinde, İstanbul Deri Merkezi’nin ve aynı İlçenin Merter semtinde bir ticaret merkezinin yapılması kararlaştırılmıştır.


1998 yılında Merter İş Merkezi hizmete girmiş ve şirket merkezi bu plazaya taşınmıştır.


1999 yılında İstanbul Deri Merkezi olarak başlatılan inşaat, Olivium Alışveriş Merkezi olarak tamamlanmış olup, bu Alışveriş Merkezi’nin %65’i şirket mülkiyetinde olup yönetimi şirket tarafından yürütülmektedir.Emintaş İnşaat’ın referansları nelerdir? 


AVM- İş Merkezi: Olivium Alışveriş Merkezi, Merter İş Merkezi. 

Konutlar: Çamlık Konut Sitesi, Erenköy Konut Sitesi, Erenköy 2. Konut Sitesi. 

Sanayi Siteleri: Emintaş Hırdavat Çarşısı Rıhtım, Emintaş 1. Sanayi Sitesi, Emintaş 2. Sanayi Sitesi, Emintaş Akel Sanayi Sitesi, Emintaş Yüksel Ocak Sanayi Sitesi, Emintaş Canayakın Sanayi Sitesi, Emintaş Kazım Dinçol Sanayi, S.Emintaş Ulubatlı Sanayi Sitesi, Emintaş Onur Sanayi Sitesi, Emintaş Aktoker Sanayi Sitesi, Emintaş Rami Sanayi Sitesi, Emintaş Erciyes Sanayi Sitesi, Emintaş Davutpaşa Sanayi Sitesi, Emintaş Binatlı Sanayi Sitesi, Emintaş Gümüşsuyu Sitesi, Emintaş 3. Topçular Sitesi, Emintaş Yusuf Atlı Sitesi.Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş. iletişim bilgileri nelerdir? 


Olivium Outlet Center

Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 1/2, Ofis Katı Zeytinburnu - İstanbul

Tel : 0212 - 582 85 85 ( pbx)

Fax : 0212 - 582 75 85

E-mail: emintas@emintastr.com

Web: www.emintastr.comKüçükçalık Şirketler Grubu’nun tarihçesi nedir?


Küçükçalık Şirketler Grubu'nun kurucusu Nuh Mete Küçükçalık, iş hayatına 1940'lı yıllarda Kayseri ile Sultanhamam arasında kumaş tüccarlığıyla başladı. 


1966 yılına kadar manifatura ve kumaş üzerine çalışan Küçükçalık, bu tarihten sonra Türkiye'nin tekstil merkezi olan İstanbul Sultanhamam'a taşındı. 80'li yıllarda Küçükçalık büyüdü, yeni yatırımlarına ön hazırlık ve vizyon oluşturdu. 


1990 yılında Küçükçalık dokuma tekstili fabrikası kuruldu. Devam eden yıllarda ise bu fabrikaya boyama-baskı birimleri eklendi. 1995'te İnegöl'de, Küçükçalık Brode Fabrikası faaliyete başladı. İki yıl sonra Küçükçalık hazır giyimde de kendini kanıtladı. Böylece Küçükçalık Şirketler Grubu bugünlere geldi. Günümüzde toplam 115 bin metrekare kapalı, 157 bin metrekaret açık alanda üretim parkuruna sahip olan Küçükçalık Şirketler Grubu, Yaşar Küçükçalık, Yılmaz Küçükçalık ve Sebahattin Fazlıoğlu tarafından yönetilmekte. Küçükçalık Grubu şirketleri hangileridir? 


Küçükçalık Brode, Union Küçükçalık, Premier Store, Küçükçalık Tekstil, Küçükçalık Mefruşat ve Küçükçalık Kumaşçılık. Küçükçalık İnşaat iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?


Adres: General Ali Rıza Gürcan Cad. Merter İş Merkezi. No: 2/9 Merter İstanbul

Telefon: 0212 481 57 81 

Faks: 0212 481 57 64

Web Adresi:  www.bostanciparagon.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura