Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kütahya Merkez İnköy Konutları teslimi başladı!

TOKİ Kütahya İnköy Mahallesi 345 Konut Projesinde yer alan konutların teslim işlemleri bugün başladı...


Kütahya İnköy Mahallesi 345 Konut Projesinde yer alan konutların teslim işlemleri bugün başladı. Teslimler 19 Temmuz'a kadar sürecek. Vaktinde gelemeyenler, 20-27 Temmuz tarihleri arasında teslim işlemlerini yapabilecek.


Bu çerçevede; 


Konut teslimleri, İdare  tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde EMAY MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilecektir. 


Konut teslimleri Kütahya 345 Konut Projesi İnköy Mahallesi Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır. 


Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir. 


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.Ş. Kütahya Merkez Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. 


Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.


Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:


-Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), 

-Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, 

-Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

-KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.


Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.


Konut teslim programı için tıklayın.