Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kütahya Tavşanlı Alt Gelir Grubu başvuruları!

TOKİ Kütahya Tavşanlı’da 118 adet AGG konut Kuralı Satış Yöntemiyle satışa sunuldu. Konutlara ilişkin başvurular, 27 Aralık 2016 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında kabul edilecek.


TOKİ Kütahya Tavşanlı’da 118 adet AGG konut Kuralı Satış Yöntemiyle satışa sunuldu. Konutlara ilişkin başvurular, 27 Aralık 2016 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında kabul edilecek.


75 metrekare büyüklüğe sahip 2 oda 1 salon daireler 100 bin 785 lira ile 119 bin 343 lira arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor.


Başvurular T. Halk  Bankası A.Ş.’nin Tavşanlı Şubesi aracılığı ile aşağıda yer alan başvuru şartları ile kabul edilecek.

 

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir

adet başvuru yapılabilecektir. Başvuru yapacak kişilerin;

1. T.C. vatandaşı olması,


2. Kütahya sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.),


3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),


4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)


5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),


6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.),Satış duyurusu için tıklayın.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016