Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kuzeybatı Gayrimenkul Değerleme

Türkiye’deki en en kalabalık ekibe sahip gayrimenkul servis sağlayıcı şirketlerinden biri. Kuzeybatı Gayrimenkul, kendi çalışanları veya yerel veya uluslararası iş ortakları ile Türkiye'de ve dünyada uluslararası emlak hizmetleri sunuyor.Kuzeybatı Gayrimenkul Değerleme

Kuzeybatı Gayrimenkul Değerleme portföy haritası...Kuzeybatı Gayrimenkul ne zaman kuruldu?


Kuzeybatı Gayrimenkul, 1994’te kuruldu. Merkezi İstanbul’da bulunan Kuzeybatı Gayrimenkul, ticari gayrimenkul hizmetleri alanında uzmanlaştı. Kuzeybatı Gayrimenkul, Şubat 2012'den itibaren uluslararası gayrimenkul danışmanı BNP Paribas Real Estate'nin Türkiye'deki tek yetkili iş ortağı.


Kuzeybatı 2012 itibarıyla 25 profesyonel çalışandan oluşmaktadır. Bu rakam Türkiye’deki benzer şirketler arasında en kalabalık ekiplerden birisi olarak göze çarpmaktadır.Kuzeybatı Gayrimenkul hangi konularda hizmet veriyor? 


Kuzeybatı Gayrimenkul, dört ana departmana sahiptir: Aracılık, Yatırım, Danışmanlık ve Mülk Yönetimi. Şirket, Türkiye’de müşterilerine arsa seçiminden ortaya çıkan mülkün yönetimini kadar proje geliştirme sürecinin tüm aşamalarında hizmet sunmayı başarabilen ve konuttan ofise, alışveriş merkezlerinden lojistiğe geniş bir yelpazeyi kapsayan az sayıdaki gayrimenkul servis şirketlerinden birisidir.


Kuzeybatı’nın müşterileri çoğunlukla Kuzeybatı’nın onlar için yarattığı katma değerin farkında olan Fiat, Pepsi, CGI, Union Investment, Multi Investment, St. Martins gibi uluslararası firmalar ile Türkiye’ de ilk 500’de bulunan yüksek vasıflı şirketlerdir.Kuzeybatı Gayrimenkul Genel Müdürü kimdir?


Kuzeybatı Gayrimenkul Genel Müdürü Murat Ergin hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!


Kuzeybatı Gayrimenkul, teknolojiyi nasıl kullanıyor?


Bilgi sistemlerine yapılan yatırım Kuzeybatı’yı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerindendir. Kuzeybatı’nın veri tabanı 270.000’den fazla kişi veya şirket ile 96.500’den fazla mülkü görüntüleme kapasitesine sahiptir. SQL tabanlı bu özel veritabanı aracılık, yatırım, danışmanlık ve mülk yönetimi konularında müşterilere en doğru ve verimli hizmeti vermek açısından büyük öneme sahiptir.


Kuzeybatı Gayrimenkul hangi alanlarda faaliyet gösteriyor? 


Kuzeybatı Gayrimenkul şu alanlarda hizmet sağlıyor; Arsa – Arazi, Konut Projeleri, Alışveriş Merkezi & Perakende, Ofis & İş Merkezleri & Ofis Parkları, Sanayi & Lojistik Tesisleri, Turizm ve Konaklama Tesisleri, Karma Kullanımlı Yatırımlar, Eğitim Tesisleri & Teknoparklar, Sağlık Tesisleri, Marinalar, Golf Sahaları ve Diğer gayrimenkuller…Kuzeybatı Gayrimenkul’un hizmetleri nelerdir? 


Danışmanlık: Kuzeybatı Danışmanlık, konut projelerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, ofisler, sanayi tesisleri, lojistik tesisleri, oteller ve tüm mülk çeşitleri için fizibilite, en yüksek ve en verimli kullanım çalışmaları, pazar araştırmaları ve ekspertiz hizmetleri sunmaktadır.


Kuzeybatı’nın danışmanlık hizmeti verdiği konular şöyle; Değerleme, Pazar Araştırması, Fizibilite & En Etkin ve Verimli Kullanım Analizi, Yer Seçimi Analizi, Stratejik Planlama, Sorun Potansiyel Analizi Çalışması, AVM Analizleri, Check-Up Hizmetleri, Yeşil Bina Analizi, İstatistiki Değerlendirmeler, Kentsel Dönüşüm ve Dış Kaynaklı Hizmetler…


Kuzeybatı Gayrimenkul’ün Danışmanlık Departmanı’nın web hizmetleri www.degerliyorum.com sitesinde devam etmektedir. 


Aracılık: Kuzeybatı’nın aracılık departmanı önde gelen uluslararası ve ülkemizin birçoğu ilk 500’de yer alan yerel müşterilerine, onların büyüme, yer değiştirme ve kuruluş stratejileri doğrultusunda yol gösteriyor. Son 10 yıllık sürede, Kuzeybatı aracılık departmanı 150.000 m2 den fazla ofisi kiraya vermeyi/satmayı başarırken, aynı süre içinde sanayi takımı ise, sanayi ve lojistik işlemde 300.000 m2’lik işlem rakamını yakaladı. 


Aracılık hizmetleri, şu konuları kapsar; Mal Sahibi Temsilciliği, Kiracı / Alıcı Temsilciliği, Kiralama veya Satın Alma Sırasında ve Sonrasında Gider Analizi, Yatırımcıya Yönelik Hizmetler, Geliştirici ya da Mal Sahibine Yönelik Yatırım Hizmetleri, Alışveriş Merkezi Kiralama Hizmetleri, Alışveriş Merkezi Satış Danışmanlığı, Kira Sözleşmesi Yenileme Hizmetleri, Bölge Gayrimenkul Pazarı ile İlgili Son Durumunun Değerlendirilmesi (Danışmanlık Hizmetleri), Mülkün / Projenin ve Çevresinin Tanıtımı ve Değerlendirilmesi (Danışmanlık Hizmetleri), Bölge Analizi (Danışmanlık Hizmetleri), Ulaşım / Trafik Analizi (Danışmanlık Hizmetleri), Geliştirme Danışmanlığı Çalışmaları (Danışmanlık Hizmetleri), Sürdürülebilir Kira Analizi (Danışmanlık Hizmetleri), Finansal Fizibilite Hesapları (Danışmanlık Hizmetleri) …


Kuzeybatı Gayrimenkul’ün Aracılık Departmanı’nın web hizmetleri www.ofisbul.com, www.depobul.com, www.dukkantara.com ve www.arsabul.net sitelerinde devam etmektedir.


Yatırım: Kuzeybatı Yatırım, mevcut kira getirili mülklerin satışı konusunda yatırımcıları temsil etmek için gerekli tüm donanıma sahiptir. Yatırım takımı, aynı zamanda gelişmiş pazarlama ve satış donanımlarıyla, mal sahiplerine yüksek katma değer yaratma imkânları sunuyor.


Yatırım hizmetleri, aşağıdaki konuları da kapsıyor; Pazar araştırması ve tahminleri, Yatırım imkanlarını belirlenmesi, Risk analizi, En iyi yatırımcı ve mülk/proje eşleştirmesi, Stratejik danışmanlık, Görüşmelerde ilgili tarafı temsil etmek, Due Dilligence (detaylı inceleme)*, Alışveriş Merkezi Satış Danışmanlığı… 

*Üçüncü taraflarla iş birliği içinde ele alınmaktadır.


Kuzeybatı Gayrimenkul’ün Yatırım Departmanı’nın web hizmetleri www.kbinvest.net sitesinde devam etmektedir. 


Mülk Yönetimi: Kuzeybatı Mülk Yönetimi tarafından sunulan bu hizmet, sıradan bir ‘bina yönetimi’nden farklı bir anlayışla ele alınır. 


Müşterilerin mülklerinin stratejik ve finansal yönetimlerine yardımcı olmak için onlara kiracı ilişkileri, bütçeleme, teknik işletme, veritabanı yönetimi, kontrat yönetimi ve kalite kontrol hizmetleri sağlanmakta… 


Mülk yönetimi hizmetleri, şu konuları da kapsar;


1- Değer Yönetimi


2- Mülk Yönetimi


3- Bina Yönetimi (Tesis Yönetimi)


4- Ofis Yönetimi


Kuzeybatı Gayrimenkul’ün Mülk Yönetimi Departmanı’nın web hizmetleri www.mulkyonet.com sitesinde devam etmektedir.


Teknoloji Hizmetleri:  2006 yılından bu yana faaliyet gösteren KUZEYBATI.NET, e-marketing dünyasında ayrı ayrı sunulan tüm hizmetleri bir paket halinde müşterilerine sunuyor.


Tüm marketing çalışmalarında kendi alt yapısını ve ekibini kullanan Kuzeybati.Net’ in geliştirdiği çözümler gayrimenkul sektöründeki müşterilerine yeni ufuklar açıyor. 


Yazılım geliştirme çalışmaları neticesinde PLAZAMEN, AVMAGENT, PORTALFOY ve SSMKONUT olmak üzere gayrimenkul sektörüne dört ayrı mülk yönetim yazılımı kazandıran ekibin çalışmaları, uzun zaman alan mülk yönetim süreçlerini kısaltmak, kontrol edilebilir ve raporlanabilir mülk yönetim sistemleri ortaya çıkartmak, bu sistemler ile yönetilen mülklerin değerlerini arttırmak ve kullanıcıların memnuniyetini en yukarılara taşımaktır. 

Kuzeybati.net hizmetleri şu konuları kapsıyor; Gayrimenkul Projelerinize "İnteraktif Web Çözümleri", Web Tasarımı Hizmeti, E-mail Marketing Servisi, Online Anket Servisi, Sms Marketing Servisi, Dataroom, Ofis Binaları Yönetimi Yazılımı, Alışveriş Merkezi Yönetim Yazılımı, Emlak Portföyü Yönetim Yazılımı ve Site-Residence Yönetim Yazılımı…


Ofis Fit-Out: Sıradan bir ofis dekorasyon sürecinden çok daha kapsamlı bir süreçtir. Bu süreç, şirketin gelecekteki iş akışını hedefleyen bir mekânsal planlamadan, kurumsal kimliği yansıtan iç mimari tasarıma, yer seçiminden fit-test ve kiralama sürecine, tedarikçi ve uygulama proje yönetiminden yeni ofise taşınılmasına kadar devam eder.


www.pyofis.net bu konuda ihtiyaç duyulacak her türlü bilgiyi online sağlamanın yanı sıra, hedefe en kısa sürede ulaştıracak organizasyonel desteği verebilmek üzere yapılandırılmıştır.Kuzeybatı Gayrimenkul portföyünde hangi mülkler var?
Ofis mülkleri


Mülk Adı Piyasada Cinsi Bölge Şehir Kat Alanı / Kiralanabilir Alan (m²)


ETİLER'DE SATILIK VİLLA SATILIK Villa Beşiktaş / Etiler İstanbul-Avrupa 410


FOLKART TOWERS SATILIK / KİRALIK Ofis Binası Bayraklı / Bayraklı İzmir 1.150


SOYAK SOHO OFİS SATILIK Ofis Binası Beşiktaş / Zincirlikuyu İstanbul-Avrupa / 4.040


KAĞITHANE OFİSPARK'TA KİRALIK OFİS KATLARI KİRALIK Ofis Katı Kağıthane / Kağıthane İstanbul-Avrupa 1.141


THE PARAGON SATILIK / KİRALIK Ofis Binası Çankaya / Söğütözü Ankara 840 / 18.550


NEORAMA SÖĞÜTÖZÜ SATILIK Ofis Binası Çankaya / Söğütözü Ankara 648


KAR PLAZA KİRALIK Ofis Binası Ataşehir / İçerenköy İstanbul-Asya 600 / 3.600


KOCAELİ İZMİT'DE SATILIK BİNA SATILIK Ofis Binası İzmit / Çarşı Kocaeli / 1.805


DIAMOND CENTER MALTEPE KİRALIK Ofis Binası Maltepe / İdealtepe İstanbul-Asya 1.103 / 9.200


FARİLYA İŞ MERKEZİ'NDE KİRALIK OFİS KATI KİRALIK Ofis Katı Çankaya / Söğütözü Ankara 255


MERSİN’DE SATILIK BİNA SATILIK Ofis Binası Akdeniz / Camiişerif Mersin(İçel) 270 / 1.280


BALGAT'TA KİRALIK OFİS KATI KİRALIK Ofis Katı Çankaya / Balgat Ankara 800


ADANA’DA SATILIK BİNA SATILIK Ofis Binası Seyhan / Meydan Adana 400 / 5.095


BAKIRKÖY İNCİRLİ CADDESİ'NDE SATILIK OFİS KATLARI SATILIK Ofis Binası Bakırköy / Kartaltepe İstanbul-Avrupa 250 / 1.190


ANKARA GMK BULVARINDA SATILIK MÜSTAKİL BİNA SATILIK Ofis Binası Çankaya / Maltepe Ankara / 3.363


NİDA KULE GÖZTEPE KİRALIK Ofis Binası Kadıköy / Göztepe İstanbul-Asya 900 / 15.000


iTOWER BOMONTİ KİRALIK Ofis Binası Şişli / Bomonti İstanbul-Avrupa 832 / 10.000Lojistik ve Sanayi Mülkleri


Mülk Adı Piyasada Cinsi Bölge Şehir  m²


Beylikdüzü OSB'de Kiralık Depolama Tesisi KİRALIK Depo Beylikdüzü / Beylikdüzü İstanbul-Avrupa 36.000


Dudullu Osb ' de Satılık Üretim ve Depolama Tesisi SATILIK Fabrika Ümraniye / Yukarıdudullu İstanbul-Asya 16.160Arsalar ve Geliştirme Projeleri


Mülk Adı Piyasada Cinsi Bölge Şehir Alan (m²)


TRABZON MERKEZ'DE SATILIK ARSA SATILIK Arsa Merkez / Çukurçayır Trabzon 20.334


MALTEPE'DE SATILIK KONUT ARSASI SATILIK Arsa Maltepe / Büyükbakkalköy İstanbul-Asya 16.338


AYAZAĞA ARSASI SATILIK Arsa Şişli / Ayazağa İstanbul-Avrupa 4.000


ÇAYIROVA'DA KAT KARŞILIĞI GELIR PAYLAŞIMI AVM ARSASI SATILIK Arsa Çayırova / Çayırova Kocaeli


BAŞKENT ORGANİZEDE SATILIK ARSA SATILIK Arsa Sincan / Sincan Ankara 6.995


ÇAYIROVA'DA KAT KARŞILIĞI GELIR PAYLAŞIMI KONUT ARSASI SATILIK Arsa Çayırova / Çayırova KocaeliPerakende Mülkleri


Mülk Adı Piyasada Cinsi Bölge Şehir Alan / Kiralanabilir Alan (m²)


I TOWER'DA KİRALIK DÜKKANLAR KİRALIK Mağaza Şişli / Bomonti İstanbul-Avrupa 771


NİDA KULE GÖZTEPE KİRALIK Mağaza Kadıköy / Göztepe İstanbul-Asya 430


THE PARAGON SATILIK / KİRALIK Mağaza Çankaya / Söğütözü Ankara 9.886Rezidans Mülkleri


Mülk Adı Piyasada Cinsi Semt Şehir Alan / Kiralanabilir Alan (m²)


FOLKART TOWERS SATILIK Rezidans Binası Bayraklı / Bayraklı İzmir 1.150


GÖZTEPE PARK APARTMANINDA KİRALIK DAİRE KİRALIK Daire Kadıköy / Göztepe İstanbul-Asya 180


BORNOVA HILL'DE SATILIK REZİDANS KATLARI SATILIK Rezidans Katı Bornova / Bornova İzmir 170Kuzeybatı Gayrimenkul Hizmetleri  iletişim bilgileri nelerdir?


Merkez Ofis  

Tel : 0212 325 2800

Faks : 0212 268 0261

Email : info@kuzeybati.com.tr

Adres : Büyükdere Caddesi Harman Sokak

Duran İş Merkezi No:4 Kat:1 Levent 34394 İSTANBUL / TÜRKİYE


Ankara Temsilciliği

Tel : 0312 284 8777

Gsm : 0534 623 7575

Faks : 0312 284 8779

Email : ankara@kuzeybati.com.tr

Adres : The Paragon Tower 

Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi 

1445.Sok No:2 Tanıtım Ofisi 

Çukurambar - ANKARA / TÜRKİYEİzmir Temsilciliği


Tel : 0232 464 6739

Gsm : 0533 938 1543

Faks : 0232 463 1678

Email : izmir@kuzeybati.com.tr

Adres : Atatürk Cad. No:366/1B Alsancak İZMİR / TÜRKİYE


Web: www.kuzeybati.com.tr