Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Lema Grup

Ankara İncek’te Uptown projesini yapmaktadır. Emre Katırcı, Lema Grup ortaklarındandır.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Lema Grup neler yapmaktadır?


Lema Grup, yapı malzemeleri ticareti yapmaktadır. Ortaklarından biri Emre Katırcı’dır. Firma; proje, müşavirlik, deprem takviyesi, yapı uygulamaları gibi hizmetler vermektedir. Tadilat dekorasyon, zemin etüdü, keşif ve metraj çalışmaları yapan firma, birçok proje çalışması içinde yer almıştır.


Lema Grup projeleri nelerdir?


İnşaat Mühendisleri Odası, TEMA, Afet ve Koordinasyon Merkezi ile birlikte birçok projeye imza attı. Bunların dışında; AKUT ve Bal Grup ile birlikte çalışmalarda bulundu.


Lema Grup çalışmalarında neler yapmaktadır?


1.Proje Hizmetleri

-Betonarme Yapı ve Uygulamaları: Çok katlı konut ve iş merkezi, sanayi, turizm, spor ve tarım uygulamaları, döşeme sistemleri, betonarme yapı çizimleri, maliyet hesaplamaları.


-Çelik Yapı Projeleri ve Uygulamaları: Çelik kontrüksiyon, çelik bina ve villalar, çelik sanayi yapıları, çelik makas çatı ve uzay çatılar, yangın merpen uygulamaları.


2.Müşavirlik Hizmetleri

-Proje Yönetimi

-Yapı Fizilibiteleri

-Maliyet Karşılaştırma ve Analizi

-İş ve Yatırım Programlama


3.Keşif, Metraj ve Hakediş Hizmetleri

-İhale Keşfi Çalışması

-Metraj ve Analiz Çalışması

-Hakedişlerin Hazırlanması


4.Yapı Uygulama Hizmetleri

-Maliyet + Kar Yönetimi ile Uygulama Hizmetleri

-Anahtar Teslimi Yapı Uygulamaları

-Kat Karşılığı İnşaat Yapımı

-Barter Sistemi ile Uygulama Hizmeti


5.Zemin Etüd Hizmetleri

-Jeolojik Zemin Çalışmaları

-Mini Kazık, Fore Kazık

-Ankraj Perdesi

-Kuyu Temel


6.Zemin İyileştirme Hizmetleri

-Jeolojik Zemin Etüd

-Zemin İyileştirme ve Uygulama

-Kuyu Temel

-Ankraj Perdesi

-Mini Kazık, Fore Kazık


Lema Grup


Uptown projesinin özellikleri nedir?


TED Ankara Koleji’nin yanındaki arazide inşa edilmeye başlandı. 36 katlı olarak tasarlandı. 4 yatay bloktan meydana geldi. Projede yer alan konutların tavan yüksekliği 6.5 metre şeklinde belirlendi.  1+1 loftlardan, 6+1’e kadar 18 ayrı tipte dairelere yer verildi. Projede toplam 226 adet daire inşa edildi.  Projede teslimlerin 2014 yılı içinde yapılması planlandı.


Emre Katırcı Uptown ile ilgili neler söyledi?


Lema Grup ortaklarından olan Emre Katırcı, Ankara İncek’te inşa etmeye başladıkları Uptown projesi ile ilgili şunları söyledi:


Uptown’ın Konya Yolu’na uzaklığı yaklaşık 3,5 kilometre. Panora ve Parkoran da Konya Yolu’ndan hemen hemen aynı uzaklıkta. Kent merkezine aynı uzaklıkta olmalarına karşın, Uptown trafik kargaşasının olmadığı bir güzergahta yer alıyor.


1210 metreyle Ankara’nın en yüksek rakımlı bölgelerinden birinde konumlandırılan Uptown’da öyle bir mimari tasarlandı ki, 120 - 130 metre arasındaki kulelerin gölgesi, hemen yanı başında bulunan baza olarak adlandırdığımız yatay blokların üzerine hiçbir zaman düşmeyecek. Hem kuleler hem de yatay blok yılın tamamında kesintisiz gün ışığı alacak. ‘Uptown’da oturacaklar koyu lacivert çorapla, siyah çoraplarını hiç karıştırmayacaklar’ diye de esprili bir iddiamız var.


Uptown’daki kulelerin ve yatay blokların en üst katları 200 - 250 metrekare, kişiye özel teras bahçesi bulunan dubleks daire olarak projelendirildi. Uptown’da,  böylelikle 130 metre yükseklikte 36. katta villa keyfi yaşanacak. Uptown’da insanların dinleneceği, muhteşem Mogan ve Ankara manzarasının keyfini çıkaracakları balkon ve teraslara genişçe yer verdik. Uptown, yaşayan peyzajı ve biyolojik havuzlarıyla da diğer projelerden farklı olacak.


Lema Grup iletişim bilgileri nedir?


Adres: Orta Camii.Mah.Yunus Bey Cad. 12/9 TEKİRDAĞ 

Telefon:+90 282.261 76 08 Gsm: +90 532 548 69 61 

E-mail: info@lemagroup.com