Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Levazım Sitesi

İstanbul Avrupa yakasındaki Beşiktaş ilçesinde yer alan sitedir. 1993 yılında Nispetiye mahallesinden ayrılınca yeni kurulan mahalleye adını vermiştir.Levazım Sitesi

Levazım Sitesi nerededir?


Levazım Sitesi; İstanbul Avrupa yakasındadır. Beşiktaş ilçesi sınırları içinde, Levazım Mahallesi’ndedir. 1989 yılına kadar Nisbetiye Mahallesi sınırlarında yer alan Levazım Sitesi, 1993 yılında semtteki nüfusun da artması ile Levazım Mahallesi olarak ayrıldı. Bu mahallede Levazım Sitesi dışında birçok site yapıldı. Bunlardan bazıları: Adakent, Aktaş Sitesi, Korukent Sitesi, Petrol-iş Sitesi, Birkent Sitesi, Güneş Sitesi, Aydın Sitesi ve Aktek Sitesi. Ayrıca Levazım Mahallesi; Ulus, Nisbetiye, Balmumcu ve Ortaköy ile komşu konumdadır.


Levazım Sitesinin yönetim kurulunda kimler var?


Site Yönetimi Başkanı: Rıdvan TANRISEVER

Site Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Selçuk ASATEKİN

Site Yönetim Kurulu Üyesi (İdari İşler): M. Emin DEMİR

Site Yönetim Kurulu Üyesi (Mühasip Üye): Nurhan YORULMAZ

Site Yönetim Kurulu Üyesi (İdari İşler): Necati ÇALIŞKAN


Levazım Sitesi

Levazım Sitesi'ne ulaşım nasıl sağlanır?


İETT hatları ve dolmuşlarla ulaşımın sağlandığı Levazım Sitesi’ne, Zincirlikuyu Metrobüs durağından da ulaşmak mümkün. Levazım Sitesi’ne Kabataş yönünden gelen 58S kodlu otobüs, gidiş ve dönüş olmak üzere gitmektedir.


Levazım tünelleri 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı 33 tünel yol projesi var. Dolmabahçe-Fulya, Levazım Sitesi-Akatlar, Levazım-Zincirlidere ve Eyüp-Gazi Osman Paşa tünelleri Levazım Sitesi’nin değerini daha da arttıracak. 


Tünel çıkışları ise planlanan 5 adet kavşakla diğer yollara entegre edilecek. Sarıyer-Çayırbaşı Fidanlık, Fidanlık-Ferahevler, Derbent-Baltalimanı tünellerinin de daha sonra Levazım-Akatlar tüneline bağlanacağı belirtiliyor


Levazım Sitesi-Akatlar Tüneli’nin 6.720 metre ve Levazım-Zincirlidere Tüneli’nin 2.940 metre olması planlanıyor. Tünellerin hizmete girmesiyle Levazım Sitesi’ndeki konutların fiyatlarının en az yüzde 30 artacağı tahmin ediliyor.


Levazım Sitesi