Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Liebherr AG

1949 yılında Hans Liebherr tarafından kuruldu. Kule vinç söz konusu olunca akla ilk gelen şirketlerden biridir.Liebherr AG ne zaman kuruldu?


Liebherr AG; Hans Liebherr tarafından 1949 yılında kuruldu. Bir aile şirketi olan Liebherr AG, inşaat makineleri üretmeye başladı. Dünya çapında 130’dan fazla şirket açtı. 2007 yılında dünyanın en büyük kule vinç üreten firması oldu. 


Firma 2008 yılında Liebherr Makine Ticaret Servis Limited Şirketi adı ile Türkiye’ye geldi. Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakın Kartal bölgesinde yer aldı.  Firma ayrıca Ankara’da satış destek ofisi açtı.


İşviçreli bir firma olan Liebherr AG yöneticileri ikinci nesilden Isolde Liebherr ve Willi Liebherr kardeşlerdir. 


Liebherr AG firmasında çalışan sayısı nedir?

Liebherr AG


Liebherr AG hangi ülkelerde hizmet vermektedir?


Liebherr AG firmasının hizmet verdiği ülkelerden bazıları şöyle: Arjantin, Avusturalya, Azerbaycan, Kanada, Brezilya, Çin, Fransa, Almanya, Endonezya, İrlanda, İtalya, Japonya, Kore, Yeni Zelenda, Polonya, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Kuzey Afrika, İspanya, Türkiye, USA, Malezya, Meksika.


Liebherr AG ürünleri hangileridir?


Hafriyat makineleri: Liebherr, hidrolik kazıcılardan, hidrolik halatlı kazıcılardan, buldozerlerden ve paletli yükleyicilerden, tekerlekli yükleyicilerden ve damperli kamyonlardan oluşan kapsamlı bir program hazırladı.

Yük elleçleme makineleri: Maritim yük elleçleme ürünlerinin yanı sıra, Liebherr'in hidrolik ekskavatör, halatlı ekskavatör, tekerlekli yükleyici ve paletli yükleyici serilerinden bu amaç için özellikle uyarlanmış makineler de ürünleri arasında yer aldı.


Liman donanımı: Liebherr deniz ve iç limanlardaki yük elleçleme için çeşitli mobil liman vinçleri ve istifleme makineleri üretti. Megamax vinç sınıfına kadar farklı radyüs ve ray açıklıklarıyla sunuldu. Mobil liman vinçleri serisi taşıma kapasitesi 40 ila 208 t arasında değişen yedi sınıfa ayrıldı. 


Paletli vinçler: Liebherr paletli şasilere kurulmuş kafes bomlu vinçlerden oluşan bir model üretti. 300 t'ye kadar taşıma kapasiteli sınıfın başlıca avantajları, düşük nakliye ağırlığı, hızlı kurulum, çalışma alanının tamamında ideal yük taşıma değerleri ve kapsamlı işletme bilgisi gibi özelliklerdir.


Özel temel inşaat makineleri: Ekstrem koşullarda inşaat sektörüne hizmet edebilmek için üretilen tüm makineleri kapsamaktadır.


Mobil vinçler:  Taşıma kapasitesi 8 ile 1.350 t arasında değişen 30 model vardır. Allterrain tipi mobil vinçler, kompakt vinçler, mobil inşaat vinçleri ve kafes bomlu ağır yük vinçleri dünya çapında kullanılan ürünleridir.

Deniz vinci: Halatlı ve silindirli gemi vinçleri ve 450 t'ye kadar taşıma kapasiteli ağır yük vinçleri bu kategoride yer almaktadır. Vinçler -50°C'ye kadar düşük sıcaklıklarda kullanılabilmektedir. Derin deniz modeli deniz seviyesinin en fazla 1.000 m altından yapılan kaldırma işleri için uygun ürünlerdir. 


Mobil inşaat vinci: Tek Çalışanla Montaj yapılabilmesini sağlamaktadır. MK 63, MK 88 ve MK 100(MK 110) mobil inşaat vinçlerinde ek olarak 45° süper dik konum donanımı mevcuttur.


Beton üretme teknolojisi: Beton üretim kapasitesi saatte 240 m3'e varan sabit ve mobil sistemler bulunmaktadır. Liebherr'in nominal kapasitesi 6 ila 15 m3 arasında değişen transmikserleri istek üzerine konveyör bandıyla donatılabilir. 


Madencilik makineleri: Liebherr’in büyük hidrolik ekskavatörleri modele göre 2.984 kW/4.000 BG’ye kadar tahrik gücü ve 43 m3’e kadar standart kova/kapma hacmi vardır.


Takım tezgahları: 1950'li yılların başında diş işleme makinelerinin üretimine başladı. en fazla 6.500 kg olan parçaları kavrayabilen robotlar, takım tezgâhları için otomatik yükleme ve tahliye tertibatları ve çeşitli taşıma sistemleri içinde yer almaktadır.


Liebherr kule vinç kullanan firmalar hangileridir?


Liebherr kule vinç kullanan bazı inşaat firmaları şunlardır: Ağaoğlu, Artaş, Biston Yapı, Oyak İnşaat, Taş Yapı, TAV, Tepe İnşaat, MESA, Soyak, Aktürk, Anel, Ant Yapı, Aşçıoğlu, Baytur, Büyükhanlı, Ekşioğlu, ENKA, Garanti Koza, Kabadayı, İnanlar, Kalyon, MNG, Özer İnşaat, Özyazıcı, REGNUM, Sinpaş, Tekfen, Teknik Yapı, Tur Yapı, Pal İnşaat, Kuzu İnşaat, Ender İnşaat.


Liebherr kule vinç satışlarını Türkiye’de hangi firma gerçekleştiriyor?


Türkiye’de Liebherr kule vinç satış ve kiralamasını Atilla Dural Mümessillik İnşaat Turizm gerçekleştiriyor. 

Firma, 1966 yılında Ankara’da kuruldu. İnşaat ekipmanları distribütörü olarak sektörde kendine bir yer edindi. Liebherr Kule Vinçleri, Alimak-HEK Asansör ve Platformlarının Türkiye’de satışını gerçekleştirdi. Daha sonra satın almayı tercih etmeyen müşteriler için inşaat ekipmanları kiralama şirketi olan DURAMAK’ı kurdu.


Liebherr AG Türkiye iletişim bilgileri nedir?


Atilla Dural Trading Co. Ltd.

Adres: Yasemin Sok. No. 6 İstanbul - Türkiye

Web sitesi: www.atilladural.com

Fahri Dural E-Mail: info@atilladural.com

Telefon: +90(212)280 98 99

Faks: +90(212)270 04 16