Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Lojman kirası 2018!

Lojman kirası 2018 belli oldu. İşte Kamu Konutları Yönetmeliği kapsamındaki kamu konutlarının 2018 yılı aylık kira bedelleri..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Lojman kirasına zam geldi. Kamu Konutları Yönetmeliği kapsamındaki kamu konutlarının 2018 yılı aylık kira bedelleri bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.


Lojman kirası 2018 ne kadar?


2017 yılında metrekare kira bedeli 3,73 TL olan kaloriferli konutların yeni dönem kirası metrekare başına 52 kuruş artarak 4,25 TL oldu.  


Kira bedelleri; yurt içinde bulunan konutlardan aylık her bir metrekare için; Kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda 2,07 TL/metrekare, kalorifersiz konutlarda 3,24 TL/metrekare oldu.


Kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda kiraya metrekare başına 25 kuruş, kalorifersiz konutlarda ise metrekare başına 40 kuruş zam geldi.


Lojman metrekare kira bedelleri 2018


Yurt içinde bulunan konutlardan aylık her bir metrekare için;


a) Kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda 2,07 TL/metrekare,


b) Kalorifersiz konutlarda 3,24 TL/metrekare,


c) Kaloriferli konutlarda 4,25 TL/metrekare,


kira bedeli alınır.Kira bedeline yapılacak ilaveler


(1) 3 üncü maddede belirlenen kira bedellerine ek olarak, aylık her bir metrekare için kaloriferci, kapıcı ya da her ikisinin de kurum ve kuruluşlarca karşılandığı konutlardan 0,50 TL/m² ilave kira bedeli alınır.


(2) Elektrik ve su bedellerinin kurum ve kuruluşlarca yapılan gerçek giderler dikkate alınarak kullanıcılarından tahsil edilmesi esastır. Bununla birlikte, sayaçların ayrılmasının mümkün olmaması nedeniyle elektrik, su ya da her ikisinin hizmet binası veya fabrika tesislerinden karşılandığı konutlardan 3 üncü maddede belirlenen kira bedellerine ek olarak, aylık her bir metrekare için;


a) Elektrik sayacının ayrılmasının mümkün olmaması halinde 0,95 TL/metrekare,


b) Su sayacının ayrılmasının mümkün olmaması halinde 0,82 TL/metrekare,


c) Elektrik ve su sayacının her ikisinin de ayrılmasının mümkün olmaması halinde 1,76 TL/metrekare,


ç) Konutlarda kullanılan su, şehir şebekesi dışında kuyu, artezyen, kaynak suyu ve benzeri su kaynaklarından karşılanıyor olması halinde 0,44 TL/metrekare,


ilave kira bedeli alınır.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com