Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Lütfü Bakırcı'ya 4667 yıla kadar hapis talep edildi!

Makrom Yapı davasının bir numaralı sanığı olan Lütfü Bakırcı hakkında 1436 yıldan 4667 yıla varan sürelerde hapis talep edildi. Makrom Yapı, 394 kişiyi mağdur etmişti..


İstanbul'un Esenyurt ve Tuzla ilçelerinde maketten satış yaptıkları ve söz verdikleri konutları teslim etmedikleri gerekçesi ile Makrom Yapı ve arsa sahipleri hakkında dolandırıcılık suçlaması ile dava açılmıştı.


394 kişinin mağdur sıfatı ile yer aldığı davanın bir numaralı sanığı M. Lütfü Bakırcı hakkında 1436 yıldan 4667 yıla kadar hapis talep edildi. 


Ağustos 2015'te gözaltına alınan Lütfü Bakırcı hastanede boy uzatma ameliyatı olmuş ve istirahat ederken göz altına alınıp tutuklanmıştı. 800’e yakın mağduru olduğu ifade edilen Makrom Yapı yöneticilerinden 6'sı projede olmayan konutları satmakla suçlanmışlardı.


Reklam yüzü Petek Dinçöz 

Şarkıcı Petek Dinçöz’ün tanıtımlarını yaptığı Makromtek projesi 7 bin 546 metrekarelik alana sahip. İnşaat alanı 32 bin metrekare olarak belirlenen projede 380 adet konut yer alıyor. 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut tiplerinden oluşan Makromtek Esenyurt'un 1 Mayıs 2014'te sahiplerine teslim edilmesi gerekiyordu.


Makrom Yapı projeleri:

-Makromtek Tuzla

-Makromtek Esenyurt

-Tuğba Residence

-Makrom City

-Paralel 264

-Kula Termal Devremülk

-Myesgarden

-Esmia İstanbul


Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com