Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Lütfü Elvan kimdir? Lütfi Elvan kimdir? Ulaştırma Bakanı

Binali Yıldırım’ın AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmesinden sonra 25 Aralık 2013 tarihinde Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu. Lütfü Elvan, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi mezunu, Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) görev almış bir isim.Lütfü Elvan kimdir? Lütfi Elvan kimdir? Ulaştırma Bakanı

Lütfü Elvan, Binali Yıldırım'dan sonraki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu...Lütfi Elvan kimdir?


Lütfi Elvan, 12 Mart 1962'de Karaman Ermenek'te doğdu. Baba adı A. Nuri, anne adı Samiye'dir.Lütfü Elvan eğitimini hangi okullarda tamamladı?


Maden Yüksek Mühendisi, Ekonomist ve Planlamacı; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. İngiltere'de Leeds Üniversitesinde maden ve yöneylem araştırması alanında, ABD'de Delaware Üniversitesinde ekonomi dalında yüksek lisanslarını yaptı.


Lütfü Elvan, çalışma hayatına nerede başladı?


Elvan, Etibank'ta yüksek mühendis olarak göreve başladı. DPT'de planlama uzman yardımcısı, uzmanı, Kalkınmada Öncelikli Yöreler Daire Başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca, OECD Kırsal Kalkınma Grubu Başkan Yardımcılığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Müzakere İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.Lütfü Elvan ne zaman milletvekili oldu?


23. Dönemde Karaman Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanlığı, Türkiye Macaristan Dostluk Grubu Başkanlığı ve Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Türkiye Temsilciliği görevlerinde bulundu. 24. Dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Elvan, evli ve 2 çocuk babasıdır.Lütfü Elvan, 24’üncü dönem milletvekilliğinde TBMM’de neler yaptı?


Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Teklifler 


Taksim/Esas No Tarihi Kanun Teklifi Başlığı ve Özeti

2/873 27/09/2012 Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun TeklifiMilletvekilinin İmzasının Bulunduğu Meclis Araştırmaları Önergeleri 


Dönem Taksim/ Esas No Tarihi Meclis Araştırmaları Önergesinin Başlığı ve Özeti

24 10/ 12/02/2013 Bursa Milletvekili Hüseyin ŞAHİN ve 69 milletvekilinin, mobilya sektörünün sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

24 10/136 20/10/2011 İstanbul Milletvekili Halide İncekara ve 27 Milletvekilinin, üstün yetenekli bireylerin keşfi, eğitimi ve istihdamı konusunda alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.Lütfü Elvan iletişim bilgileri nelerdir?


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı


Telefon: 0312 203 11 11

Fax: 0312 212 49 30 -

E-Mail: bakan@udhb.gov.tr

okm@udhb.gov.tr

Web: www. udhb.gov.trÖnerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları