Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Maden Mahallesi – Sarıyer

Maden, Sarıyer ilçesinin 27 mahallesinden biridir. Sarıyer - Kilyos yolu üzerindedir., Kuzeyinde Zekeriyaköy ve Demirci Mahalleleri, doğusunda Rumelikavağı, güneyinde Kocataş Mahallesi ve batısında Belgrad Ormanları bulunur.


Maden Mahallesi – Sarıyer
Maden Mahallesi, SarıyerMaden Mahallesi, Sarıyer’de nerede?


Maden, Sarıyer ilçesinin 27 mahallesinden biridir. Komşuları, Merkez, Rumelikavağı, Kâzım Karabekir Paşa ve Kocataş mahalleleriyle Zekeriyaköy'dür.Mahallenin Maden adı nereden gelir?


Adını, Bizans ve Osmanlı döneminde yörede işletilen altın, gümüş ve bakır madenlerinden almıştır. Özellikle Bizans döneminde yöre madenlerinden çıkan değerli metaller para basımında kullanılmıştır. Osmanlı döneminde de varlığı bilinen madenler üzerinde yapılan araştırmada madenlerin boyutlarının çok küçük olduğu olduğu belirtilmiş ve işletilmeye değer görülmeyerek madenler kapatılmıştır. Bölgede hâlen küçük altın damarları olduğu bilinmekle birlikte rantabl olmadığı için herhangi bir girişimde bulunulmamaktadır.Maden Mahallesi – SarıyerMaden Mahallesi’nin emlak rayici hakkında ipucu nedir?


Vakıflar İstanbul Bölge Müdürlüğü, 25 Eylül 2011’de Sarıyer Maden'deki  6 villayı satılığa çıkardı. Emlakkulisi.com’un haberine göre; İstanbul Vakıflar, tamamı Sarıyer Vakıf Sokağı 'nda yer alan 6 villayı satmak üzere ihale düzenlediğini açıkladı.   Satışta yer alan konutların fiyatları 1 milyon 240 bin lira ile 1 milyon 705 bin lira arasında değişiyor. Sarıyer Maden’de kurulan gayrimenkul firması hangisi?


Emlakkulisi.com’un 22 Ekim 2013 tarihli haberine göre; Rall ve Sandıkçı Gayrimenkul Limited Şirketi, Şükran Rall, Mehmet Sandıkçı tarafından 100 bin TL'lik sermaye bedeli ile 23 Ekim'de Sarıyer, Maden Mahallesi, Kilyos Caddesi'nde kuruldu. 


Rall ve Sandıkçı Gayrimenkul Limited Şirketi, Şükran Rall, Mehmet Sandıkçı tarafından 100 bin TL'lik sermaye ile 23 Ekim'de kuruldu. 


Rall ve Sandıkçı Gayrimenkul Limited Şirketi iş konusu; Menkul ve gayrimenkul malları iktisap edebilir satabilir ve anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler. Rall ve Sandıkçı Gayrimenkul Limited Şirketi adres: Sarıyer, Maden Mahallesi, Kilyos Caddesi, No:201 Daire:1Sarıyer Maden Mahallesi posta kodu kaçtır?

Maden Mahallesi'nin posta kodu şöyledir; 34450


Maden Mahallesi muhtarı kimdir? 


Muhtar: Mehmet Gümüş

Eski Kilyos Yolu Cad. No:7 Kilyos/Sarıyer

Muhtarlık Telefon: (0212) 218 11 12