Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mahall Ankara – Çankaya, Ankara – Türkerler İnşaat

Türkerler İnşaat'ın Ankara - Eskişehir Yolu üzerinde hayata geçirdiği projedir. Mahall Ankara, 27 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen bir lansman toplantısıyla basına tanıtıldı. Mahall Ankara konutlarının metrekare fiyatı 4 bin 250 TL olarak belirlendi.Mahall Ankara – Çankaya, Ankara – Türkerler İnşaat
Mahall AnkaraProje künyesi

Lokasyon: Ankara - Esk yolu 9. km. Çankaya - Ankara    

Toplam arsa:  40 bin 628 m2

İnşaata başlama tarihi: Ekim 2013   

İnşaatı bitirme tarihi: Ekim 2015  

Yatırım bedeli:  -

Ünite sayısı:  363 konut, 226 ofis, 42 mağaza, 78 city suits ve 1 otel

Mimarı: RMJM Mimarlık, proje geliştirme Öncüoğlu Mimarlık 


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: 4 bin 250 TL

Ödeme koşulları: Tamamı peşin veya banka kredili


Proje konumu 

Çevredeki okullar: Tevfik Fikret Lisesi, Bilkent, ODTÜ, Başkent, Çankaya, Hacettepe ve TOBB Üniversiteleri

Hastaneler: Atatürk Devlet Hastanesi 

Çevre yollara uzaklığı: Ankara - Eskişehir yolu üzerinde


İletişim Bilgileri: 444 36 12 Mahall Ankara – Çankaya, Ankara – Türkerler İnşaatMahall Ankara nerede?


Türkerler İnşaat 'ın Ankara Eskişehir Yolu üzerinde yaşama geçirdiği Mahall Ankara 40 bin 628 m2 inşaat alanı üzerinde yükseliyor.


Mahall Ankara konum itibariyle pek çok kamu kurumunun ve 6 üniversitenin (ODTÜ, Hacettepe, Bilkent, Ufuk, TOBB, Başkent)  ortasında bulunuyor. Ankara Eskişehir otoyolu üzerinde bulunan proje, Ankara’nın yeni ulaşım yolu olan Sakıp Sabancı Bulvarı’na da yakın bir noktada yer alıyor. Proje bitiminde otobüsün yanı sıra metro ile de ulaşım mümkün hale gelecek. Mahall Ankara’da hangi konut tipleri bulunuyor? 


Metrekare birim fiyatının 4 bin 250 lira olarak belirlendiği Mahall Ankara 'da; 2+1, 3+1 ve 4+1 ve 4.5+1 daire tipleri bulunuyor.


Ankara’nın en prestijli arteri olan Eskişehir Yolu üzerinde 9. km.’de 40 bin 628 m2 arazi üzerinde, 283 bin 700 m2 inşaat alanına sahip olarak hayata geçirilen proje ofis, otel, mağaza, konut ve yaşam alanlarını barındırıyor.  Dört ana bölümden oluşan dev projede 226 adet ofis, 363 adet konut, 78 adet City Suits, 129 odalı otel ve 42 adet mağaza bulunuyor.Mahall Ankara’da neler var?


2015 yılının ikinci yarısında sahiplerine teslim edilecek olan Mahall Ankara Residence 'ta; açık otopark, yüzme havuzu, fitness salonu, rekreasyon alanları, cafe ve restoranlar bulunuyor.Mahall Ankara’dan ne kadar gelir bekleniyor?


Türkerler Gayrımenkul Eskişehir yolu üzerindeki yeni projesi  Mahall Ankara’da konut, ofis, mağaza, otel, city suits’lerden oluşan,  3.000 kişinin yaşayacağı ve tahmini 10.000 kişinin gün içerisinde ziyaret edeceği bir mahalle konseptini Ankara ile tanıştırıyor. Türkerler’in 20 yıllık inşaat deneyimini aktaracağı  Projeden  yaklaşık 1 milyar TL gelir bekleniyor.


İnşaat ve enerji sektöründe yaptığı yatırımlar, hayata geçirdiği dev projelerle tanınan Türkerler Ankara’nın mahalle konseptinde, en geniş ölçekli Karma Projesi Mahall Ankara’yı inşa ediyor. TOKİ ile gelir paylaşım modeli kapsamında hayata geçirilecek projeden 997.5 milyon TL gelir elde edilmesi hedefleniyor. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Mahall Ankara için neler söyledi?Mahall Ankara – Çankaya, Ankara – Türkerler İnşaat


Soldan sağa: Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker,TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel,Mahall Ankara Proje Koorfinatörü Tamer Elçi


Mahall Ankara’nın medyaya tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel,  Toplu Konut İdaresi, devletin genel bütçesinden pay almadan kendi geliştirdiği projelerle kendi kaynaklarını üreten ve bu finansman ile de sosyal konut inşa eden bir kuruluş olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Arsa satış karşılığı gelir paylaşımı modeli olarak uyguladığımız bu projeler ile prestij konutlar veya tesisler üretilerek  sosyal konutlara kaynak sağlanmaktır. Bu çerçevede yaklaşık 86 bin konut üretilmiştir. Bu da TOKİ’nin toplam konut üretiminin içinde %15’lik bir orana tekabül etmektedir. Hâsılat paylaşımı Modeli olarak adlandırdığımız bu projelerden kamuya yaklaşık 17,9 milyar kaynak sağlanmıştır. Bunun 9,8 milyarı tahsil edilmiştir.


İşte bugün tanıtımı yapılan bu proje TOKİ’nin Ankara’daki Kaynak Geliştirme projelerinden biridir. 40 bin 628 m2 arazi üzerinde, 283 bin 700 m2 inşaat alanına sahiptir.


Bu proje ile TOKİ’ye 397 milyon TL (%39,80) kaynak (Toplam Hasılat 997.500.500 TL) sağlanmış olacaktır.

Bu modellerden sağlanan finansmanla öncelikle ihtiyaç sahibi ve alt gelir grubu vatandaşların kira öder gibi uzun vadelerde (10 yıl, 15 yıl, 20 yıl) ev sahibi olmaları sağlanmaktadır. 


TOKİ bu ve benzeri Hasılat Paylaşımı Projelerinde inşaatın bitirilmesi ve hak sahiplerinin haklarının korunması sorumluluğunu üstlenmektedir. Ankara’mıza yakışır güzellikte ve işlevde bir proje olacaktır. Bu konuda yüklenici firmaya başarılar dileyerek projenin milletimize ve Ankara’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”Mahall Ankara için Türkerler İnşaat’ın sahibi Kazım Türker ne söyledi?TÜRKERLER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker ise, TOKİ ile gelir paylaşım modeli çerçevesinde böylesine büyük bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyerek şöyle devam etti;Mahall Ankara – Çankaya, Ankara – Türkerler İnşaat

Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker


Kazım Türker hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!“TÜRKERLER olarak 20 yıldır ülkemizin her köşesinde otoyol, baraj, hastane, kamu binası, altyapı ve konut inşaatları gerçekleştiriyoruz. Mahall Projemiz TÜRKERLER Grubu’nun farklı projelerde elde ettiği deneyim ve birikimi aktardığımız, altına gururla imza attığımız, Ankara’nın yeni çehresine katkı sunacak bir proje. Kapsamı ve sunacağı olanaklar itibariyle örnek teşkil edecek projemiz, yatırımcılara ve konforlu, üst düzey bir ortamda, mahalle sıcaklığında yaşamak ve çalışmak isteyenlere çok önemli fırsatlar sunuyor”.


Kazım Türker, Ankara’nın gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çeken bir merkez olmaya başladığını belirterek  şöyle devam etti:


“Ankara’nın çehresi hızla değişiyor, yapı stoğu yenileniyor. Bu hızlı değişim yatırımcıların ilgisini çekiyor. Eskiden Ankaralı İstanbul’dan gayrimenkul satın alırdı, şimdi İstanbullu Ankara’dan gayrimenkul satın alıyor. Projemize sadece Ankara’dan değil, çevre illerden ve İstanbul’dan ilgi olduğunu sevinerek görüyoruz. Bu ilginin artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz.” Mahall Ankara iletişim bilgileri nelerdir? 


Adres: Ankara-Eskişehir Yolu 9. Km Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 287 35 65 

Web adresi: www.mahallankara.comMahall Ankara – Çankaya, Ankara – Türkerler İnşaat


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016