Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mahmut Bayraktar

By Group İcra Kurulu Başkanı Mahmut Bayraktar, By Gayrimenkul adında bir yeni şirket daha kurdu. Bu şirket ile birlikte kendi projelerini kendileri inşa edecek.Mahmut Bayraktar


Mahmut Bayraktar hangi firmadadır?


Mahmut Bayraktar; By Group İcra Kurulu Başkanı’dır. 2013 Mayıs ayında Mehmet Bayraktar ile birlikte By Gayrimenkul Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu.

 

By Group, inşaat, akaryakıt, turizm ve sağlık alanlarında hizmet vermektedir. 


Mahmut Bayraktar, 2013 inşaat sektörü ile ilgili neler söyledi?


By Group İcra Kurulu Başkanı Mahmut Bayraktar, inşaat sektörünün 2013 durumu ile ilgili olarak şunları söyledi:

2013 yılında inşaat sektörü projelerin teslim dönemine denk geliyor. Bu nedenle inşaat sektörünün ilk çeyrekte bir durgunluk geçirebilir. 2013'te inşaat sektörü problemlerinin çözülmesi gerekiyor. Bunun bir tanesi KDV oranı, ikincisi faiz oranların yüksek olması ve yabancıların ikamet süresi sorunun çözülmesi ve son olarak kentsel dönüşüm ile ilgili finansal  ve imar sorunların çözülmesidir.


İnşaatta konut fazlalığın 2013'te eritilmesi gerekiyor. Mevcut tasarruf sahipleri, ülkemiz dışındaki olaylardan etkilendi. Bu tasarruf sahiplerini tedirgin ediyor. Yeni tasarruf tedbirleri ile gelirlerinin artması sağlanmalıdır.


Mahmut Bayraktar, By Concept projesi ile ilgili olarak neler söyledi?


By Group İcra Kurulu Başkanı Mahmut Bayraktar, By Concept projesi hakkında şu yorumlarda bulundu:

Bu işe girmeyi pek düşünmüyorduk. Ancak piyasada müteahhitlerin yaptıkları işleri beğenmedim. Biz de bu işi kendimiz yapalım dedik. Kendi arsamız üzerinde 200 Milyon TL'lik projeye başladık. Geçmişten gelen usulsüz yapılaşmanın olduğu Sultanbeyli, önümüzdeki birkaç yıl içinde ciddi bir değişime uğrayacak. By Group olarak, oldukça önemli bir lokasyonda bulunan ve Sultanbeyli’deki kentsel dönüşümün ilk vizyon projesi olan By Concept ile ilçenin değişimine öncülük ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.


İçinde konut, otel, çok katlı mağaza, dükkan ve ofis binası barındıran karma projemiz sayesinde, bölgeye yeni bir değer katacağız. Projede yer alan ticari alanlar şimdiden  yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaştı. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve TEM Sultanbeyli girişinde yer alan projemiz, gerek konut sahibi olmak isteyenler, gerek yatırımcılar için doğru adres olacaktır.


Mahmut Bayraktar neden kendi inşaatlarını yapmaya başladı?


Mahmut Bayraktar, By Group olarak neden kendi projelerini inşa ettiklerini şu şekilde açıkladı:

Konutun fiyatını arsa belirliyor. Eğer arsa uygun fiyata mal edilmişse konutta uygun fiyattan tüketici ile buluşuyor. Biz kendi arsalarımız üzerine kendimiz konut yapıyoruz. Sultanbeyli’de 1200-1300 civarında konut yapmayı planlıyoruz. Birde biz yapacağımız projeden çıkmayacağız. Yönetimini ve işletmesini devam ettireceğiz. Otelcilikten gelen tecrübemizi ve insan kaynaklarımızı, projelerde ikamet eden müşterilerimizin hizmetine sunacağız. Onlara uygun fiyata rezidans hizmeti sunağız.  By Concept’teki konutları satarken diğer ticari alanları kiraya verecek ve işletmesini biz gerçekleştireceğiz. Bu tür hizmetleri iç içe olması kaliteyi belli bir seviyenin altına indirmezken fiyatı da kontrol altında tutacak. Dolayısı ile uygun fiyata rezidans hizmetlerinden yararlanılacak.


By Group nasıl bir firmadır?


By Group; Aziz Bayraktar tarafından  bir aile şirketi olarak 1940 yılından beri projeler geliştirmektedir. Firma; inşaat, turizm, sağlık, akaryakıt ve konut sektörlerinde çalışmalar yapmaktadır. 


İlk turizm yatırımını 2007 yılında gerçekleştiren By Group, Anadolu Yakasında beş yıldızlı otel ve kongre merkezini hayata geçirmiştir. Firma ilk konut projesi olan Byconcept’i ise 2011 yılında inşa etmeye başlamıştır.


By Group yönetiminde de şu isimler yer almaktadır:

Mehmet Bayraktar - Yönetim Kurulu Başkanı

Mahmut Bayraktar - Yönetim Kurulu Üyesi / İcra Kurulu Başkanı

Sami Akbülbül - Yönetim Kurulu Üyesi

Osman Bayraktar - Yönetim Kurulu ÜyesiMahmut Bayraktar


By Concept projesinin özellikleri nedir?


Projenin adı: ByConcept

Projenin lokasyonu: İstanbul Sultanbeyli

İnşaata başlama tarihi: 2011

Teslim tarihleri: 2014 ilk çeyrek

Toplam arsa alanı: 20 bin metrekare

Toplam inşaat alanı: 80 bin metrekare

Satılabilir inşaat alanı: 32 bin metrekare

Yeşil alan: Bahçe veya gölet manzarası, çocuk parkı, oyun alanları, yürüyüş yolları

Blok sayısı: 3 blok

Blokların kat yüksekliği: Bahçe katı + 5 kat

Blokların taban oturumu: 7.500 – 8000 metre tek temelli dilatasyonsuzdur

Projenin manzarası: TEM, Yeşil Alan, Proje Peyzaj Alanı, Ticari Alan (Otel, Alışveriş Merkezi, Ofis)

Toplam konut sayısı: 326 daire

Konut tipleri ve adetleri: 1+0 daireler26 adet, 1+1 daireler 130 adet, 2+1 daireler 89 adet, 3+1 daireler 76 adet, 4+1 dubleks daireler 5 adet.


By Concept projesinde satış fiyatları kaç TL?


2013 Temmuz ayı güncellemelerine göre; 1+1 daire tipleri 155 bin liradan, 2+1 daire tipleri 257 bin liradan, 3+1 daire tipleri 303 bin liradan, 4+1 daire tipleri 445 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Mahmut Bayraktar’ın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Kozyatağı Saniye Ermutlu Sokak No: 3 Kadıköy İSTANBUL

Telefon: 0 216 571 61 00 Faks: 0 216 571 61 10

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı