Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD)

Manisa’da faaliyet gösteren emlakçılar tarafından kurulan dernek. Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz’dür.Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD)

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) kuruluş tarihi nedir?


Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Manisa il merkezinde bulunan emlakçıları bir araya toplayarak, birlik ve beraberliklerini temin etmek, yardımlaşmalarını ve dayanışmalarını sağlamak için 1998 yılında kurulmuştur.Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) amaçları nelerdir?


Manisa il merkezinde faaliyette bulunan emlak işi ile iştigal eden şahıslarını bir araya toplamak, sosyal ilişkilerini geliştirmek, üyeler arasında birlik ve beraberliği sağlamak, emlak alım ve satımlarında yeknesaklığı temin etmek, emlak alım satımlarında vatandaşa yardımcı olmak ve halkla ilişkileri geliştirmek derneğin başta gelen amaçlarıdır. Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hangi haberlere konu oldu? 


Konut çıkmazı  (Manisa Posta Gazetesi, 06 Kasım 2013)


Konut talebini karşılamakta zorlanan Manisa’nın, Büyükşehir olmasıyla birlikte sıkıntısı daha da artacak. Yeni kurulacak ilçe belediyeleriyle birlikte kurumların fazlalaşması,beldelerde çalışanların kente nakledilmesi ve yeni memurların atanacak olmasının barınma sorununu çıkmaza sürükleyeceği belirtiliyor.

 


İMAR PLANI YAPILMADI


Manisa’daki konutların talebi karşılayamama sorunu her geçen gün büyürken, kentin Büyükşehir olmasıyla birlikte sıkıntının daha da artacağı belirtiliyor. Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz, konut sorunun çözülememesinin temel sebebinin imar Revize Planı’nın hayata geçirilememesi olduğunu belirtti. Akyüz, yerel yöneticilerin ve milletvekillerinin de bu konuya karşı duyarsız kalmasından yakındı.HİZMET BİNALARI YOK!


Kentin Büyükşehir olmasıyla birlikte il genelinde barınma konusunda sıkıntıların yaşanacağını belirten Akyüz, şöyle konuştu: “Kurumların sayısının artacak olması, var olan sıkıntıyı perçinleyecek. Kaymakamlıkların, yeni kurulacak ilçe belediyeleri ve resmi dairelerin hizmet binası bile yok. Belde belediyelerin kapanmasıyla, çalışanlar Büyükşehir ya da ilçe belediyelerine nakledilecek, yeni memurlar atanacak.Konut ve barınma sorunu iyice baş gösterecek.

 


MANİSA’DA KONUTTA ARZ SIKINTISI BÜYÜKŞEHİR’LE ARTACAK!

 

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ( MEYDD ) Başkanı Bahattin Akyüz, Manisa'da konut talebinin karşılanamamasının, Büyükşehir olmakla birlikte daha çok sorun yaratacağını belirtti...


Manisa'daki konutların talebi karşılayamama sorunu her geçen gün büyürken, kentin Büyükşehir olmasıyla birlikte sıkıntının daha da artacağı belirtiliyor. Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz. konut sorunun çözülememesinin temel sebebinin imar Revize Planı'n m hayata geçirilememesi olduğunu belirtti. Akyüz, yerel yöneticilerin ve milletvekillerinin bu konu üzerine eğilmemesine dikkat çekti. 


Arsa bulunamıyor


Manisa'nın 2014 yılında Büyükşehir olacağını hatırlatan Akyüz, "Bu durum, barınma konusunda sıkıntılara sebep olacak. Organize sanayi bölgesi ve üniversitemizin hızla gelişmesi, kurum ve kuruluş sayılarının artacak olması bu sıkıntıyı bir kat daha artıracak" dedi. Manisa'da kiralık ev sıkıntısı olduğu gibi fiyatların da çok yüksek olduğunu belirten Akyüz, şöyle konuştu: "Manisa sıkışmış bir durumda.  Şehrin merkezinde arsa olmadığı için. Müteahhitler ilçelerde ve yakın illerde inşaat işlerine başlıyor."


Manisa'daki kiralık ev sıkıntısı yüzünden, üniversite öğrencilerinin, memurların ve sanayi bölgesinde çalışan işçilerin İzmir'den ev tuttuklarını kaydeden Akyüz, "Büyükşehir ilan edilmemize rağmen altyapı oluşturulmadı. Kaymakamlıkların ve resmi dairelerin hizmet binası yok. Yeni ilçelerin kurulmasıyla, kapanan belde belediyelerindeki çalışanlar Büyükşehir Belediyesi'ne ve ilçe belediyelerine  nakledilecek. Kurum sayılan artacağı için,memur atamaları olacak, vatandaşlarımızın da barınma problemleri ortaya çıkacak" dedi. 


Emlak satışları da durma noktasında Manisa'da 15 yıldır emlakçılık yapan Gürcan Emlak'ın sahibi Niyazi Yıldız, şöyle konuştu: 


"Kiralık ev fiyatları konum ve mahallesine göre 400 lira ve bin 200 lira arasında değişiyor. Satışta, eski evlerin metrekaresi bin liradan, yeni evlerin ise 2 bin liradan başlıyor. 100 bin liranın altında ev bulmak mümkün değil. Kredi faiz oranlarının artması, emlak satışlarını olumsuz etkiledi. Piyasada sıcak paranın dönmemesi, satışlarımızı durma noktasına getirdi." Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) yönetim kurulunda kimler var? 


Bahattin Akyüz (Başkan) – İl- Ba Emlak 

İsa Özdemir  (Başkan Yardımcısı) – Yeni Dünya Emlak

Halil Erkan (Muhasip Üye) – İnci Emlak

M. Feza Tunçkan (Genel Sekreter) – Feza Emlak 

Timur Özen (Üye) – Efendi Emlak

Nurer Dulkadir (Üye) – Dulkadir EmlakManisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: 1. Anafartalar Mh. 1604 Sk. No: 1/F 45010 Manisa – Merkez

Telefon: + (90) 236 - 237 38 50 

GSM: + (90) 532 - 794 79 01 

 Faks: + (90) 236 - 237 94 99

E-Mail: bahattinakyuz45@hotmail.com 

info@manisaemlakcilarderneği.com

Web: www.manisaemlakcilardernegi.com