Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mapa İnşaat

MNG iştiraki olan Mapa İnşaat 1978 yılında kurulmuş olup, yurtiçi ve yurtdışında baraj, köprü ve tünel projelerine imza attı. Son olarak ise Halkalı’da konut projesi Blue Boutiquie’i hayata geçirdi.
Mapa İnşaat ne zaman kuruldu?MNG Şirketler Topluluğu’na ait olan Mapa İnşaat 1978 yılında kuruldu. Termik santraller, karayolu, köprü ve tünel inşaatları, endüstriyel tesis inşaatları, sulama sistemi, baraj ve hidroelektrik santral inşaatları, pissu ve içme suyu arıtma tesisleri, betonarme silolar gibi büyük ölçekli projeler üretti.


Yurtdışında da faaliyetlerine devam eden Mapa İnşaat, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Katar, Libya, Polonya, Suudi Arabistan ve Umman'da projeler yapmaya devam etmektedir.


2011 yılı itibari ile 6,38 milyar ABD Dolarına ulaşan iş hacmi ile oldukça büyük ölçekli projelerin altına imza attı.Mapa İnşaat projeleri nelerdir?Mapa İnşaat birçok projenin altına imza atmış olup, yurtiçinde geliştirdiği projeler şöyledir: Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali, İkizcetepeler Barajı, Tekirdağ-Bandırma-İzmir-İskenderun-Derince Liman Siloları, İzmir-Tahtalı, Gaziantep, Diyarbakır, İstanbul-Yeni Emirli İçme Suyu Arıtma Tesisleri İnşaatları, Topboğazı- Antakya Karayolu, Çorum – Sungurlu Karayolu, Trabzon Sahil Yolu ve Çayeli-Hopa Karayolu İnşaatı da yer almaktadır. Yurtdışında tamamlanan bazı önemli projeler arasında ise Sidi-Lahdjel İçme Suyu Arıtma Tesisi (Cezayir), Gorna Atıksu Arıtma Tesisi (Bulgaristan) ve Elbasan-Librazhd Karayolu Projesi (Arnavutluk).


Bu projeler dışında Mapa İnşaat’ın yapımına devam ettiği projeleri ise şöyle:


1. Hamzadere Barajı İnşaat Projesi


2. Melen Sistemi, Sözleşme Paketi No:11 - Enerji Temin Sistemi


3. Antakya Çevreyolu İnşaat Projesi


4. D.Beyazıt Diyadin Karayolu İnşaat Projesi


5. Kavak - Merzifon Karayolu İnşaat Projesi (Kesim II)


6. Mekece - Adapazarı Karayolu İnşaat Projesi (Kesim I)


7. Düzce Çevreyolu Karayolu İnşaat Projesi


8. Yerköy - Yozgat - Sivas Demiryolu Projesi, Alt Yapı İşleri


9. Cheliff Barajı ve Cheliff - Ste Boru Hattı Tasarımı ve İnşaat Projesi


10. Setif - Hodna  İsale Hattı Projesi Pompa İstasyonu ve Tabellout - Draa Dissarası İsale Hattı İnşaatı


11. Shuqaiq Faz 2 Su İsale Hattı Sistemi


12. Ras Al Zawr Su İsale Hattı Sistemi


13. Mekke ve Jizan`da 152 Adet Klinik İnşaatı ve Tıbbi Ekipman Temini Projesi


14. Jumeirah Villaları 2. Kısım İnşaatı Projesi


15. Ljulin Otoyolu İnşaatı Sofya Çevreyolu - Daskolovo Kavşağı


16. Almarij - Al Bayda - Darnah Sahil Yolu İnşaatı Projesi


17. Sibrata - Ras Jidiyr Sahil Yolu İnşaatı Projesi


18. Al Khail Yolunun Geliştirilmesi -  Bağlanması ProjesiMapa İnşaat’ın Halkalı’daki projesi Blue Boutiquie’in özellikleri nedir?Mapa İnşaat tarafından Görgülü İnşaat’a yaptırılan Halkalı projesi Blue Boutiquie, 21 katlı tek blok olarak tasarlandı. Halkalı Atakent’te yer alan proje, 2013 yılı Aralık ayında teslim edilecek olup, projede yer alan daire büyüklükleri ise 51 metrekare ile 155 metrekare arasında değiştiği açıklandı.


Mapa İnşaat8 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulan projenin dikkat çeken özellikleri ise şöyle: 


Buhar odası, fitness center, çocuk oyun alanları, süs havuzu ve spor sahaları. 2013 Nisan ayında açıklanan fiyatlar ise şöyle: Stüdyo daireler 127 bin 900 lira ile 138 bin 700 lira arasında, 1+1 daireler 147 bin lira ile 218 bin lira arasında, 2+1 daireler 257 bin 800 lira ile 320 bin 700 lira arasında, 3+1 daireler 365 bin lira ile 460 bin lira arasında, 4+1 daireler 438 bin 700 lira ile 487 bin lira arasında.


Proje kapsamında yer alan daireleri satın almak isteyenlere sunulan kolaylıklar ise şu şekilde: yüzde 25 peşinat, kalan bakiye ise 12-60 ay arası vade için yüzde 0,72 faiz, 120 ay vade için ise yüzde 0,74 faiz ile banka kredisine uygun hale getirildi. Anlaşmalı olunan bankalar da Garanti Bankası ve Denizbank.


İletişim bilgileri: 0212 548 48 38  

www.mngblueboutique.comMapa İnşaatMapa İnşaat hangi haberlere konu olmuştur?3. Köprü ihalesinde Mapa İnşaat ihale dışı kaldı! (4 Mayıs 2012- www.emlakkulisi.com)


Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri-Paşaköy Kesimi ihalesi için teknik değerlendirmede yapıldı. Bu değerlendirmede teklif veren 4 firmadan 3'ü yeterlilik için gerekli 70 puanı geçti fakat MAPA İnşaat gerekli yeterlilik puanını alamayarak ihale dışı kaldı. 


İhaleye katılan firmalar arasında Salini-Gülermak Ortak Girişimi, İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu, MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat yer aldı.


Mapa İnşaat TOKİ İhalesine başvuruda bulundu! (15 Şubat 2013- www.sondakika.com)


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile imzaladığı protokolle Trabzon’da inşa edilmesi planlanan Akyazı Spor Kompleksi için ön yeterlilik ihalesi gerçekleştirildi.


40 bin seyirci kapasiteye sahip olacağı açıklanan spor kompleksi için başvuruda bulunan firmalar arasında Mapa İnşaat’ta vardı. Mapa İnşaat ile birlikte toplam 16 firma ihaleye başvuruda bulundu. Bu firmalar arasında Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ, Öztaş İnşaat İnşaat Malzemeleri Ticaret AŞ İş Ortaklığı, AKM Yapı Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ile Nuhoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Özka İnşaat AŞ İş Ortaklığı, Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt AŞ, Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ İş Ortaklığı, Atlı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Fermak İnşaat Taahhüt AŞ, Özyurt Madencilik İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ İş ortaklığı, Makro İnşaat Ticaret AŞ, İhlas Holding AŞ İş Ortaklığı, Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, TAV Tepe Akfen Yatırım İnşaat ve İşletme AŞ, Ermit Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, YSE Yapı Sanayi ve Ticaret AŞ, Yörük Yapı Madencilik Mühendislik Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İş Ortaklığı, Belda İnşaat Taahhüt Ticaret Limited Şirketi, Çakır İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mustafa Ekşi İnşaat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi, HSY Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İş Ortaklığı, Nur-Soy İnşaat Uluslararası Nakliyat Sanayi ve Ticaret AŞ, Arıkan İnşaat Taahhüt Ticaret ve Sanayi AŞ iş ortaklığı, Sarıdağlar İnşaat ve Ticaret AŞ, STY İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, Yertaş İnşaat Turizm Sanayi ve Maden Ticaret Limited Şirketi İş Ortaklığı, Yenigün İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi AŞ, Gürbağ İnşaat Mühendislik Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ İş Ortaklığı, YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Sigma İnşaat ve Turizm İşletmeleri Ticaret AŞ İş Ortaklığı, Günal İnşaat Ticaret ve Sanayi AŞ, Mapa İnşaat ve Ticaret AŞ İş Ortaklığı, IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ yer aldı.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016