Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Marcel Wanders kimdir?

Temmuz 2002 yılında Business Week'te Avrupa'nın '25 liderlerinden' olarak seçilen İç Mimar Marcel Wanders kimdir?


Marcel Wanders, 2 Temmuz 1963 doğumlu. Hollandalı tasarımcı ve sanat yönetmeni, iç mimari ve endüstriyel projeler tasarımcısı. 


Boxtel doğumlu Marcel Wanders, Hogeschool voor de Kunsten gelen Arts Arnhem Enstitüsü 1988 yılında sınırdışı edildikten sonra Tasarım Akademisi Eindhoven burslu olarak mezun oldu.


1995 yılında 'düşük teknoloji' üretim yöntemleri ile yüksek teknoloji malzemeler eşleştirilmiş onun ikonik Düğümlü Başkanı, 1996 yılında dünya çapında dikkat kazanıyor, Amsterdam'da kendi stüdyosunu açtı.


2001 yılında Wanders başarılı tasarım etiketi Moooi kurucularından  olan o ortak sahibi ve sanat yönetmeni. 


Wanders 2014 yılında yaklaşık 50 uluslararası tasarım uzmanları ile yaptığı Santral stüdyosunda ürün ve iç mekan tasarımcısı ve sanat yönetmeni iş olarak çalışmaktadır. Onlar + 1700 projeleri gerçekleştirdik gibi özel müşteriler ve premium markalar için Alessi başkalarının puanları arasında, Bisazza'dan, KLM, Flos, Swarovski, Puma.


Rotterdam Tasarım Ödülüne (hangi o birkaç kez aday gösterildi) ve Kho Liang Ie Ödülü de dahil olmak üzere alınan çeşitli tasarım ödülleri, dolaşır. O dersler vermiştir Modern Sanat Müzesi San Francisco , resmetmek, Tasarım Akademisi, Nike, IDFA, FutureDesignDays ve dünyanın en prestijli tasarım akademileri birçoğu.